منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 5 جایگزین توییتر منبع باز برای شبکه های اجتماعی

5 جایگزین توییتر منبع باز برای شبکه های اجتماعی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 جایگزین توییتر منبع باز برای شبکه های اجتماعی

5 جایگزین توییتر منبع باز برای شبکه های اجتماعی

حرکت‌های تجاری بزرگ در همه مکان‌ها اثر موجی دارند.

در اینجا در InMotion، ما متوجه افزایش ناگهانی علاقه به محتوای Mastodon خود شده‌ایم. Mastodon، یک برنامه رسانه اجتماعی یکپارچه محبوب، می تواند بر روی سرورهای خصوصی مجازی میزبانی شود و بسیاری از ویژگی های مشابه توییتر را دارد.

درست در زمانی که ایلان ماسک پلتفرم رسانه اجتماعی توییتر را خرید و برنامه هایی را برای تغییرات عمده اعلام کرد، برخی از کاربران شروع به جستجوی جایگزین کردند.

5 جایگزین توییتر منبع باز برای شبکه های اجتماعی

روند به طور ناگهانی افزایش یافت، اما پس از آن به سمت پایین برگشت. شاید کاربران قدیمی توییتر از شوک خرید خلاص شده و به اپلیکیشن مورد علاقه خود بازگشته باشند. شاید جستجوگران آنچه را که به دنبالش بودند پیدا کنند، Mastodon را نصب کنند یا به یک نمونه موجود بپیوندند و خوشحال از آنجا دور شوند. داده ها نمی گویند

صرف نظر از این، کاوش جایگزین ها راهی عالی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نرم افزار منبع باز است. در زیر در مورد برخی از مزایا و معایب Mastodon در مقایسه با سایر گزینه های منبع باز صحبت خواهیم کرد.

در اینجا 5 جایگزین توییتر وجود دارد که ممکن است برای وب سایت خود در نظر بگیرید:

این فهرست جامع نیست، اما شروع خوبی برای جایگزینی است که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

1. ماستودون

Mastodon یک پلت فرم میکروبلاگینگ “یکپارچه” منبع باز است که اخیراً به عنوان جایگزینی برای توییتر محبوبیت پیدا کرده است. به جای «توییت»، می‌توانید «توئیت» ارسال کنید.

برنامه های فدرال اساساً از پروتکل ها و API های مختلف برای اتصال سرورها و کاربران در یک شبکه بزرگ و غیرمتمرکز استفاده می کنند.

Mastodon از نظر ماهیت غیرمتمرکز با توییتر بسیار متفاوت است. در حالی که توییتر (و سایر برنامه‌های اجتماعی در مقیاس بزرگ) به طور متمرکز «باغ‌های دیواری» کنترل می‌شوند، شبکه‌های غیرمتمرکز چنین کنترل‌هایی ندارند.

این بدان معناست که شما می توانید آزادی بیشتری داشته باشید، اما به طور بالقوه می توانید با کاربران ناخوشایندی که در غیر این صورت از توییتر منع می شدند، ارتباط برقرار کنید.

این بدان معنا نیست که اگر به انجام این کار علاقه دارید، نباید خدمات همراه را امتحان کنید.

با Mastodon، می توانید سرور خود را میزبانی کنید یا به یک نمونه موجود بپیوندید. با سرور اختصاصی خود، کنترل کاملی برای اجرای استانداردهای خود و ارائه یک محیط سازنده برای مشترکین خود دارید.

2. پلروما

مانند Mastodon، Pleroma یک برنامه میکروبلاگینگ منبع باز یکپارچه است. به همین ترتیب، Pleroma بسیاری از ویژگی‌های شبکه‌ای مشابه توییتر، مانند جریان‌های فعالیت، هشتگ‌ها، پیام‌های خصوصی را ارائه می‌دهد.

با این حال، برخلاف توییتر، Pleroma دارای ویژگی چت زنده خوب است.

در تجربه من، نصب و مدیریت Pleroma بسیار آسان است.

حتی بهتر از آن، Pleroma به طور کلی سبک تر و کارآمدتر از Mastodon در نظر گرفته می شود و به منابع سرور کمتری نیاز دارد. این بدان معنی است که شما می توانید با Pleroma به خوبی عمل کنید، حتی در یک سرور ابری VPS ارزان. Mastodon به Ruby on Rails، NodeJS و یک سری نرم افزار دیگر نیاز دارد، در حالی که Pleroma فقط به Elixir و پایگاه داده PostgreSQL نیاز دارد.

3. بادی پرس

افزونه BuddyPress برای وردپرس احتمالاً ساده ترین شبکه اجتماعی برای نصب است زیرا خود وردپرس به راحتی قابل نصب است. BuddyPress همچنین دارای ویژگی های اجتماعی مشابه سایر برنامه های موجود در این لیست است.

کاربران بادی پرس می توانند درخواست دوستی، پیام خصوصی ارسال کنند و گروه بسازند.

بادی پرس یکپارچه نیست. این بدان معنی است که حساب های کاربری در سایت وردپرس شما نمی توانند به شبکه بزرگتری متصل شوند. با این حال، با یک شبکه چند سایتی وردپرس، می توانید تقریباً سایت های نامحدود ایجاد کنید و کاربران از یک گره می توانند با سایت های دیگر در آن شبکه تعامل داشته باشند.

این به عنوان یک سرویس همراه عمل می کند، اما محدود به یک نصب وردپرس است. این بیشتر شبیه ایجاد باغ دیواری خود است.

با توجه به کاربر پسند بودن وردپرس، می توانم بگویم بادی پرس ساده ترین و آسان ترین راه برای راه اندازی یک شبکه اجتماعی است. و با برنامه های میزبانی وردپرس که به طور گسترده در دسترس هستند، نیازی به صرف زمان برای پیکربندی سرور نخواهید داشت.

4. Pixelfed

برای چیزی کاملاً متفاوت، برنامه یکپارچه Pixelfed درست مانند اینستاگرام کار می کند. شما می توانید عکس ها و فیلم های با کیفیت بالا را آپلود کنید و سایت را در سرور خصوصی خود مدیریت کنید.

این دقیقاً یک جایگزین توییتر نیست، اما اگر مشترکان ایده‌آل شما بیشتر به اشتراک‌گذاری عکس‌ها و رسانه‌های ویدیویی تمایل دارند تا متن، ممکن است Pixelfed را گزینه خوبی در نظر بگیرید.

مانند سایر برنامه های اجتماعی غیرمتمرکز، Pixelfed تاکید زیادی بر حفظ حریم خصوصی و امنیت دارد.

با این حال، بسیاری از امنیت و نگهداری سرور شما به عهده شما خواهد بود.

5. خبرنامه ایمیل

آخرین جایگزین منبع باز توییتر یک شبکه اجتماعی نیست، بلکه ایمیل قدیمی خوب است.

همه هنوز یک حساب ایمیل دارند. وردپرس طیف گسترده ای از افزونه های خبرنامه ایمیل را ارائه می دهد.

اغلب، ایمیل‌ها از یک شبکه شخص ثالث ارسال می‌شوند و مدیریت ایمیل را به یک ارائه‌دهنده بزرگ‌تر بارگذاری می‌کنند. این جنبه از فرآیند به طور کلی منبع باز نیست. با این حال، مدیریت سرور ایمیل خود بسیار دشوار است.

ایمیل راهی کمتر پویا اما به طور کلی آسان و مستقیم برای ارتباط با مشترکین شما ارائه می دهد.

به همین ترتیب، یک لیست ایمیل می تواند برای همیشه با شما بماند و شما می توانید آن را به هر سرویسی که در طول سال ها استفاده می کنید منتقل کنید.


اینها تنها چند گزینه برای برنامه های شبکه های اجتماعی منبع باز هستند. کاوش جایگزین ها یک راه سرگرم کننده برای آزمایش پروژه های منبع باز است. اگر در مورد این ابزارها سؤالی دارید، حتماً نظر خود را در زیر بنویسید یا با تیم پشتیبانی زنده ما تماس بگیرید.