منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 13 بهترین نکته برای نوشتن محتوا برای وب سایت های مشاغل کوچک

13 بهترین نکته برای نوشتن محتوا برای وب سایت های مشاغل کوچک

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
13 بهترین نکته برای نوشتن محتوا برای وب سایت های مشاغل کوچک

عنوان 13 نکات نوشتن محتوا بهترین نکات وب سایت کسب و کار کوچک لوگو میزبانی InMotion

اگر کسی راهی کاملا رایگان برای افزایش آگاهی از برند و کسب درآمد برای وب سایت کسب و کار کوچک شما ارائه دهد، آیا به آن گوش می دهید؟ آیا نکات نوشتن محتوا می تواند همه کارها را انجام دهد؟

ممکن است کمی زمان و تلاش لازم باشد، اما باور کنید یا نه، نوشتن محتوای عالی می تواند این کار را انجام دهد.

چه در حال آماده شدن برای شروع تولید محتوا برای وب سایت کسب و کار کوچک خود هستید یا از عملکرد فعلی محتوای خود راضی نیستید، ایجاد محتوای عالی یکی از اثبات شده ترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای جذب مخاطبان بیشتر است. مشتریان جدید جذب کنید.

به همین سادگی است – محتوای عالی بنویسید و نتایج به دست می آید.

اما می دانید چه می گویند، اگر آسان بود، همه آن را انجام می دادند.

نوشتن محتوای عالی چالش برانگیز است، اما دوچرخه سواری در اولین تلاش نیز چالش برانگیز است. و مانند دوچرخه سواری، نوشتن محتوای عالی با گذشت زمان آسان تر و طبیعی تر می شود.

یکی از بهترین راه‌ها برای بهتر شدن در هر کاری، ایجاد فهرستی از بهترین شیوه‌ها و پایبندی به آن است. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا 13 نکته وجود دارد که می تواند به سرعت به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه محتوایی برای وب سایت کسب و کار کوچک خود ایجاد کنید که با مشتریان شما طنین انداز شود.

نکات مهم برای نوشتن محتوا

مخاطب خود را بشناسید

آیا می خواهید مردم آنچه می نویسید را بخوانند و با محتوای وب سایت کسب و کار کوچک شما درگیر شوند؟ مطالب را بنویسید برای آنها را

محتوایی که باعث می‌شود خواننده احساس کند نویسنده آن‌ها را درک می‌کند یا دردشان را احساس می‌کند، می‌تواند از نظر تبدیل و حفظ کمک زیادی کند.

اما چگونه می توانید در مورد کسی بنویسید اگر چیزی در مورد او نمی دانید؟

اگر می دانید مخاطبان شما چه کسانی هستند، یا می خواهید مخاطبان شما چه کسانی باشند، نوشتن محتوایی که می دانید با آنها طنین انداز می شود بسیار آسان تر است.

مدتی را به اطلاعات جمعیت شناختی و تجزیه و تحلیل مخاطبان خود اختصاص دهید و واقعاً درک کنید که برای چه کسی می نویسید. هنگامی که مشتریان خود را شناختید، استراتژی محتوای خود را بر اساس موضوعات و گفتگوهایی که می دانید برای آنها جالب است، بسازید.

به محتوای فعلی خود امتیاز دهید

هنگامی که مخاطبان خود را شناختید، وقت آن است که نگاهی صادقانه به محتوای موجود خود بیندازید. ممکن است ساعت های بی شماری را روی محتوای موجود وب سایت خود صرف کرده باشید و به آن افتخار کنید. چرا نباشه؟ کارهایی که برای ساخت آن انجام شد را می دانید.

اما اگر در حال خواندن این مقاله هستید، به احتمال زیاد محتوا آنطور که انتظار داشتید کارایی ندارد.

یک قدم به عقب بردارید و سعی کنید یک ارزیابی بی طرفانه از محتوای فعلی خود داشته باشید. اگر پست های وبلاگی دارید، آیا به اندازه کافی قوی هستند یا فکر می کنید که بسیاری از آنها می توانند کارهای بیشتری برای شما انجام دهند؟

چیز ارزشمندی را روی میز بیاورید

یک راه آسان برای ترغیب مشتریان به خواندن مقاله شما یا تعامل با وب سایت شما این است که چیزی با ارزش به آنها ارائه دهید. آیا محتوای شما مرتبط است؟ آیا اطلاعات منحصر به فرد یا اطلاعات مفیدی دارید؟ آیا می توانید به یک سوال پاسخ دهید یا مشکلی را برای آنها حل کنید؟

مشخص کنید که چرا کسی می خواهد محتوای شما را بخواند. هر چه دلیل قوی تر باشد، احتمال اینکه محتوا عملکرد خوبی داشته باشد بیشتر است.

صدای اقتدار باشید

مردم تمایل دارند به متخصصان اعتماد کنند. اگر در موضوعی که در مورد آن می نویسید متخصص هستید، مانند آن رفتار کنید. نورافکن را در اختیار داشته باشید و از آن برای درخشش کسب و کار یا محصول خود استفاده کنید.

حتی بهتر است اگر بتوانید شخصاً این کار را انجام دهید. چرا شما صدای اقتدار هستید؟ مثال‌های شخصی که به خواننده شما ثابت می‌کنند که می‌دانید از کجا آمده‌اند و می‌توانند به مشکلشان کمک کنند، باعث ایجاد اعتماد در مشتریان شما می‌شوند.

یک استراتژی سئو را در نظر بگیرید

سخت است که ارزش یک استراتژی سئوی قوی را دست کم نگیرید. با کمی تلاش، سئو می‌تواند نوشته‌های شما را بدون صرف هزینه‌های گزاف از خوب به عالی برساند، و آن را راهی ارزان و موثر برای سخت‌تر کردن محتوای شما برای شما می‌کند.

اولین قدم عالی برای سئو، یادگیری نحوه انتخاب کلمات کلیدی ارزشمند سئو است. اگر می خواهید برای مخاطبان خود بنویسید، دانستن کلمات کلیدی که آنها به دنبال آن هستند می تواند به شما کمک کند تا محتوای خود را طوری تنظیم کنید که برای آنها جذاب باشد.

دوره های آنلاین رایگان زیادی برای آموزش استراتژی های محتوای SEO به شما وجود دارد، اما تا زمانی که استاد نشوید، استفاده از یک چک لیست سئو قابل اعتماد که می تواند حدس و گمان را از تنظیم دقیق محتوای شما حذف کند، مفید است.

چک لیست سئو می تواند به محتوای شما کمک کند تا هدف خود را حفظ کند.

تیترهای جذاب بنویسید

همه محتوای شما باید تا حد امکان قوی باشد، اما اگر باید روی درخشش فقط یک منطقه تمرکز کنید، آن را به عنوان سرفصل خود قرار دهید.

ماهیگیری را در نظر بگیرید. اگر طعمه‌ای را که فکر می‌کردید ماهی را وسوسه می‌کند تا قلاب شما را گاز بگیرد، نیاورده‌اید، برای پیدا کردن یک نقطه خوب، آماده کردن وسایل و تنظیم میله‌هایتان وقت صرف نمی‌کنید.

نوشتن محتوای خوب با عناوین خسته کننده مانند برداشتن تمام مراحل برای فرود یک ماهی است، سپس در حالی که همه ماهی ها درست از کنار قلاب بی طعم شما شنا می کنند، عقب بنشینید.

گزارش شده است که بیش از 80 درصد از مردم چیزی جز کپی تیتر نمی خوانند، در حالی که تنها 20 درصد برای خواندن بقیه مطالب کلیک می کنند، بنابراین تیتر شما ممکن است تنها شانس شما برای جذب خواننده یا جذب مشتری جدید باشد.

پیوند به محتوای مرتبط و منابع مفید

اگر محتوایی می‌خواهید که واقعاً با ارزش باشد، هر آنچه را که مشتریانتان نیاز دارند در یک مکان در اختیارشان بگذارید.

ارائه پیوند به مقالات یا سایت‌های مرتبط و گنجاندن منابع مفید به خواننده نشان می‌دهد که هنگام ایجاد محتوای خود نیازهای او را در نظر گرفته‌اید.

این نه تنها به شما فرصتی می دهد تا منابع و مطالب بیشتری را که از نظر آنها مفید است به مخاطبان خود ارائه دهید، بلکه به شما فرصتی می دهد تا رتبه بندی سئو و نتایج جستجوی خود را با پیوند دادن به سایت هایی که گوگل آنها را ارزشمند می داند، بهبود بخشید.

یک CTA اضافه کنید

CTA (یا فراخوان برای اقدام) درخواستی است که بازدیدکنندگان را تشویق می‌کند تا اقدام خاصی را که شما از قبل تعیین کرده‌اید انجام دهند، مانند هدایت آنها به محصولات و خدمات شما. این همچنین فرصت خوبی برای تشویق خوانندگان شما به استفاده از تجارت شما است.

افزودن CTA به صفحات وب کسب و کار کوچک شما، محتوای شما را کاربردی می کند و به مشتریان راهی آسان برای تحقیق یا خرید محصول شما می دهد.

انواع مختلفی از CTA وجود دارد و به راحتی می توان آنها را متناسب با تجارت شما سفارشی کرد.

آ "فراخوانی برای اقدام" (CTA) به خوانندگان شما کمک می کند تصمیم بگیرند که چه کاری انجام دهند.

تصاویر، اسکرین شات ها، آثار هنری و موارد دیگر را اضافه کنید.

به قول قدیمی ها “یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد”. این برای وب سایت کسب و کار کوچک شما نیز صادق است.

هیچ کس نمی خواهد محتوای بصری خسته کننده را تماشا کند، و آثار هنری خوب واقعا می توانند محتوای شما را تقویت کنند. افزودن عناصر بصری به محتوای شما نه تنها آن را بهتر می کند، بلکه به رتبه بندی سئو شما نیز کمک می کند.

آن را پیچیده نکنید

محتوای طولانی مدت می تواند خوب عمل کند، اما تنها زمانی که چیزی با ارزش واقعی ارائه دهد. فقط برای طولانی نوشتن طولانی ننویس. آن را کوتاه نگه دارید و به موضوع بچسبید.

اگر بتوانید به طور مؤثر چیزی را در 500 کلمه بگویید که شخص دیگری برای بیان آن به 1000 کلمه نیاز دارد، مقاله شما ارزش بیشتری دارد به این معنا که در وقت خوانندگان صرفه جویی می کند.

متن را قابل اسکن کنید

بدیهی است که شما می خواهید خواننده شما کل مقاله را بخواند، اما اگر بتوانید فقط با ارائه اطلاعات ارزشمند به روشی آسان به آنها کمک کنید، این یک پیروزی است.

از چیزهایی مانند فضای خالی، سرفصل های پررنگ، نقطه یا هر نوع جداکننده دیگری برای شکستن متن خود استفاده کنید و مصرف آن را آسان کنید. مشتریان شما از آن قدردانی خواهند کرد.

تصحیح، تصحیح، تصحیح

با وجود 1.9 میلیارد وب‌سایت آنلاین، یکی از راه‌هایی که می‌توانید مطمئن شوید هیچ‌کس به وب‌سایت کسب‌وکار کوچک شما توجه نمی‌کند، ارسال محتوای شلخته است.

هیچ چیز بیشتر از املا یا دستور زبان به اعتبار شما لطمه نمی زند، بنابراین برای تصحیح کار خود عجله نکنید.

مغز ما مدارها را به طور ناخودآگاه کامل می‌کند، و این کاملاً ممکن است که شما محتوا را تمیز ببینید که شخص دیگری آن را می‌خواند و به راحتی به چند اصلاح ضروری اشاره می‌کند.

سعی کنید کارهایتان را با صدای بلند بخوانید تا مغزتان کند شود. وقتی مطمئن شدید که محتوا کامل است، از شخص دیگری بخواهید آن را بخواند.

بگذارید آنها بیشتر بخواهند

یک راه خوب برای بازگرداندن خوانندگان به وب سایت کسب و کار کوچک شما این است که محتوایی را برای آنها فراهم کنید که آنها را بیشتر بخواهد.

اگر مخاطبان خود را بشناسید و نکات دردناک آنها را درک کنید، ممکن است بدانید که چگونه به سؤال بعدی که احتمالاً دارند پاسخ دهید.

شما ممکن است یک مشکل را حل کرده باشید، اما اگر بتوانید با آموزش آنها در مورد مشکلی قبل از تجربه آن، از بروز مشکل دیگری جلوگیری کنید، می توانید به سرعت یک پیروان وفادار پیدا کنید و به عنوان یک متفکر فعال شهرت پیدا کنید.

نکته پاداش: به روز رسانی

فقط به این دلیل که محتوای شما خوب است به این معنی نیست که خوب باقی می ماند. هر روز محتوای جدیدی ایجاد می شود و ممکن است از زمانی که شما محتوای خود را منتشر کرده اید، شخص دیگری چیز بهتری نوشته باشد.

بررسی مداوم محتوای خود برای اطمینان از ارائه به روزترین اطلاعات، راه خوبی برای جلوگیری از سقوط سایت شما در رتبه بندی گوگل است.

گاهی اوقات باید تصمیم بگیرید که آیا محتوا ارزش بازنویسی دارد یا اینکه باید به طور کلی حذف شود.

افکار نهایی

هیچ کس به عنوان یک نویسنده محتوای عالی شروع به کار نمی کند، اما بسیاری از مردم تلاش می کنند تا به یک نویسنده تبدیل شوند.

نوشتن محتوای عالی یک فرآیند است، و برجسته کردن محتوای وب سایت کسب و کار کوچک شما قطعاً نیازمند تلاش است. اما با این نکات و تمرین زیاد، می تواند به سرعت تبدیل به طبیعت دوم شود.

اکنون که می دانید چگونه محتوایی بنویسید که کاربران را جذب کند، مطمئن شوید که از اشتباهاتی که می تواند آنها را دور کند نیز اجتناب کنید.

و اگر در مورد وب سایت کسب و کار کوچک خود سؤالی دارید، به ما اطلاع دهید. ما همیشه برای کمک به 24/7/365 اینجا هستیم.

اگر به تازگی شروع به کار با کسب و کار کوچک خود کرده اید، در اینجا یک چک لیست راه اندازی کسب و کار رایگان وجود دارد که می توانید اکنون دانلود کنید.