منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • پیشرفت های وردپرس 6.1 – وبلاگ میزبانی InMotion

پیشرفت های وردپرس 6.1 – وبلاگ میزبانی InMotion

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پیشرفت های وردپرس 6.1 - وبلاگ میزبانی InMotion

پیشرفت های وردپرس 6.1 – تصویر قهرمان

وردپرس 6.1 در 1 نوامبر 2022 منتشر شد و این به روز رسانی شامل موارد بسیار جدیدی برای CMS است. در اینجا چیزهایی است که باید در مورد ورود به وردپرس بدانید و در آینده منتظر چه چیزی باشید.

بهبود وردپرس 6.1

در اوایل سال جاری، در ماه می، وردپرس نسخه 6.0 را با تغییرات عمده در نحوه تعامل کاربران با ویرایشگر بلوک و ارتقاء ابزارهای استایل منتشر کرد.

مروری بر به روز رسانی های اضافه شده به وردپرس 6.1
منبع تصویر: wordpress.org/news

وردپرس 6.1 “Misha” به کار با تغییرات معرفی شده توسط سلف خود ادامه می دهد و تجربه بهبود یافته ای را برای کاربران ایجاد می کند.

میشا” تجربه ساخت سایت را بیشتر اصلاح می کند. در وردپرس 6.1، شما با پیشرفت هایی تعامل خواهید داشت که ایجاد سایت را بصری تر می کند، در حالی که مرزهای خلاقیت خود را بیشتر از همیشه پیش می برد.

«Misha» با تمرکز بر پیشرفت‌های نوشتاری و خلاقیت، پایه محکمی برای نیازهای طراحی کاربران وردپرس فراهم می‌کند.

به روز رسانی برای طراحان و نویسندگان

در حالی که در این مقاله جزئیات بیشتری از Gutenberg 14.4 وجود خواهد داشت، به‌روزرسانی‌های طراحی و طرح کلی وردپرس قابل ذکر است.

از معرفی تم جدید Twenty-Twenty-Three تا قالب های جدید برای کاربران برای سفارشی سازی طرح بندی صفحه خود. اکنون می توانید هدر، پاورقی و سایر اطلاعات را از داشبورد خود ویرایش یا جایگزین کنید.

سایر به روز رسانی های طراحی شامل ارتقاء کنترل طراحی در پانل طرح بندی است. همراه با به‌روزرسانی‌های تصویر گوتنبرگ، این کار تغییر صفحه خود را با ویرایشگر پیش‌فرض بسیار آسان‌تر می‌کند.

بهبود طرح بندی و ویرایش تصویر در وردپرس 6.1
منبع تصویر: wordpress.org/news

وردپرس 6.1 همچنین با رویکرد مینیمالیستی به منوها، تنظیمات بلوک و گزینه های انتشار، ظاهری تمیزتر به پنل تنظیمات خود می آورد.

به روز رسانی عملکرد وردپرس

وردپرس “Misha” با توجه به نگرانی های کاربران، پیشرفت های زیادی را برای عملکرد وردپرس به ارمغان می آورد.

WP_Query و REST API

WP_Query و Rest API که به‌عنوان دو مهم‌ترین به‌روزرسانی عملکرد وردپرس در نسخه 6.1 مشخص شده‌اند، بهبودهایی را در جستجوهای پایگاه داده و افزایش سرعت سایت‌ها به ارمغان می‌آورند.

با به روز رسانی های کش در کلاس WP_Query، پرس و جوهای پایگاه داده ای که بیش از یک بار ساخته می شوند از کش بارگیری می شوند. این تضمین می کند که پایگاه داده شما چندین بار اجرا نمی شود و در نتیجه سرعت بیشتری دارد.

این تغییر به‌طور پیش‌فرض با شروع نسخه 6.1 فعال می‌شود، و اگرچه امکان انصراف از این پارامتر غیرفعال‌سازی وجود دارد، توسعه‌دهندگان اکیداً توصیه می‌کنند که حافظه پنهان را فعال نگه دارید و در عوض با تابع clean_post_cache، کش را باطل کنید.

به طور مشابه، بهبودهای REST API نیز پرس و جوهای پایگاه داده را کاهش می دهد. اگر به پارامتر _fields اضافه شود، تماس خودکار repeat_links حذف می شود.

در 6.1 آماده_پیوندها فقط در صورت درخواست در پاسخ زمانی که پیوندهای فیلد درخواست شده باشد یا _توکار پارامتر منتقل می شود. به عنوان بخشی از این کار، کنترل‌کننده‌های طبقه‌بندی و نوع پست در حال حاضر برای پیاده‌سازی روش آماده‌سازی لینک‌های ذکر شده به‌روزرسانی شده‌اند تا آنها را با سایر کنترل‌کننده‌های REST API مطابقت دهد.

این بدان معنی است که اگر به repeat_link ها نیازی نباشد پایگاه داده شما فراخوانی یا راه اندازی نمی شود و در زمان لازم برای اجرای یک پاسخ خالی صرفه جویی می شود.

پیشرفت‌های REST API همچنین شامل به‌روزرسانی‌های کنترل‌کننده برای پست‌ها، کاربران و نظرات است که هر کدام را با ذخیره کردن پست مورد نیاز در یک درخواست واحد برای بهینه‌سازی زمان‌بندی آماده می‌کند.

سلامت سایت

تیم عملکرد دو عنصر جدید را به بررسی سلامت سایت خود اضافه کرد: حافظه پنهان شی دائمی و کش صفحه. هر دو ویژگی قبل از ادغام با افزونه Performance Lab آزمایش شدند.

بررسی کننده کش اشیاء پایدار تشخیص می دهد که آیا سایت در حال حاضر از کش اشیاء پایدار استفاده می کند یا خیر و در صورت لزوم آن را توصیه می کند.

از سوی دیگر، Full Page Cache راه حل ذخیره کامل صفحه و اینکه آیا زمان پاسخ برای وب سایت قابل قبول است را بررسی می کند.

موارد دیگر قابل ذکر است

بهبود عملکرد اضافی برای تمام سایت های پیش فرض وردپرس شامل موارد زیر است:

 • بهبودهای چند سایتی – عملکرد گزینه های شبکه برای سازگاری با سایر انواع ابرداده و همچنین اضافه کردن پشتیبانی برای registrer_meta به روز شده است.
 • Bootstrap/Loading – ترتیب قلاب‌های عمل تغییر کرده است تا کنترل بیشتری بر رفتار ذخیره‌سازی، بارگذاری اولیه دارایی‌ها و اجرای مشروط تغییر مسیرها داشته باشد.
 • بهبودهای Cache API – اعتبار سنجی کلیدهای حافظه پنهان در متدهای WP_Object_Cache، عمومی کردن تعدادی از توابع اولیه، در دسترس قرار دادن آنها برای استفاده در افزونه ها و تم ها.
 • معرفی ویژگی های جدید
  • wp_cache_flush_group() – تمام آیتم های کش در یک گروه را در صورتی که اجرای کش شی از آن پشتیبانی کند، شستشو می دهد.
  • wp_cache_supports() – پلاگین های کش اشیاء شخص ثالث اکنون می توانند یک تابع ()wp_cache_supports را اعلام کنند و توابعی را که پشتیبانی می کنند به درستی فهرست کنند. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا هنگام پاک کردن توسط گروه ها، wp_cache_supports ($feature) را فراخوانی کنند.

برای اطلاعات دقیق تر و لیست کامل سایر تغییرات عملکرد وردپرس 6.1، از جمله بلیط های Trac مربوطه، راهنمای کامل ساخت وردپرس هسته اصلی آنها را بخوانید.

گوتنبرگ 14.4

با تمرکز وردپرس بر ایجاد تجربه کاربری بهتر با Gutenberg به طوری که کاربران دیگر مجبور به استفاده از افزونه ویرایشگر کلاسیک نباشند، Gutenberg 14.4 ویژگی های جدید و هیجان انگیزی را برای علاقه مندان به ویرایشگر بلوک ارائه می دهد.

حالت بدون حواس پرتی

برای آن دسته از نویسندگان و طراحانی که توانایی تغییر ظاهر صفحه را بسیار بیشتر از محتوا وسوسه می کنند، حالت بدون حواس پرتی اینجاست تا مقاله شما را ذخیره کند.

این حالت بلوک‌های تنظیمات و نوار ابزار را پنهان می‌کند و به شما امکان می‌دهد به طور کامل روی نوشته خود تمرکز کنید. به راحتی از طریق نماد تنظیمات در بالای صفحه شما قابل دسترسی است، اما همچنین می توان آن را با کلید میانبر روشن و خاموش کرد.

حالت بدون حواس پرتی در گوتنبرگ 14.4 معرفی شد
منبع تصویر: make.wordpress.org

یکی دیگر از به‌روزرسانی‌های تجربه تایپ، پیشرفت‌های Fluid Typography است که برای اولین بار در Gutenberg 13.8 معرفی شد. تایپوگرافی سیال “هنگامی که اندازه فونت سایت […] با هر تغییری در اندازه صفحه سازگار شوید، برای مثال، با افزایش عرض درگاه دید بزرگتر یا با کاهش آن کوچکتر شود.

گوتنبرگ 14.4 با اجازه دادن به تبدیل اندازه فونت های سفارشی زمانی که تایپوگرافی سیال فعال است، بر اساس این نسخه ساخته شده است.

پیش نمایش مدل ها و به روز رسانی های تصویر

گوتنبرگ 14.4 راه‌های جدیدی را برای پیش‌نمایش مدل‌ها ارائه می‌کند، که به کاربران اجازه می‌دهد تا قبل از اینکه به صفحه زنده کشیده شوند، تصویر کاملی از ظاهر این بلوک‌ها را مشاهده کنند. کل ابزار ورودی مدل اصلی با جلوه نگه داشتن قوی‌تر برای تجربه کاربر بهتر طراحی شده است.

تنظیمات بهبود یافته و پیش نمایش الگو در گوتنبرگ 14.4
منبع تصویر: make.wordpress.org

سایر به روز رسانی های ظاهر و احساس ویرایشگر بلوک شامل توانایی نوشتن و ویرایش شرح تصاویر از نوار ابزار بلوک است که امکان سفارشی سازی آسان تر را فراهم می کند.

دسترسی به بلوک ناوبری را محدود کنید

با به‌روزرسانی‌های ویرایشگر بلوک، اکنون می‌توانید دسترسی به بلوک ناوبری را محدود کنید. این بدان معناست که اگر چندین کاربر در حساب خود دارید، می‌توانید از حذف، جابجایی یا محدود کردن ویرایش ناوبری خود جلوگیری کنید.

این از ویرایش لینک ها و منوهای فرعی در مسیریابی شما جلوگیری می کند و باعث آرامش خاطر طراحان وب می شود.

برای اطلاعات دقیق تر و لیست کامل سایر تغییرات در گوتنبرگ 14.4، پست کامل آنها را در ساخت هسته وردپرس بخوانید.

افکار نهایی

وردپرس 6.1 با کار بیش از 600 مشارکت کننده منبع باز امکان پذیر شده است. سبک های جدید آن توسط جامعه ایجاد شده است و وردپرس در حال حاضر سیستم مدیریت محتوایی است که توسط 43.1٪ از کل وب سایت ها استفاده می شود.

با هر نسخه جدید، جامعه وردپرس اشتیاق خود را به نرم افزار منبع باز و نحوه رشد آن برای کمک به کاربران در سراسر جهان نشان می دهد.

به لطف پیشرفت های آن، طراحان وب، توسعه دهندگان و کاربران عادی بیشتر به ایجاد وب سایت های زیبا ادامه خواهند داد.