هاست VPS چیست؟ انواع میزبانی وب VPS - وبلاگ VPSCheap.NET

هاست VPS چیست؟ انواع میزبانی وب VPS – وبلاگ VPSCheap.NET

یک سرور خصوصی مجازی (VPS) میزبانی است که یک محیط سرور اختصاصی را در یک سرور اشتراکی ایجاد می کند. VPS به دلیل ماهیت مقرون به صرفه آن در مقایسه با هاست اختصاصی محبوبیت پیدا کرده است. این سرور امن، قابل اعتماد است و عملکرد بهتری نسبت به هاست اشتراکی دارد. همچنین، در VPS، کاربر به سروری دسترسی پیدا می کند که به او اجازه می دهد بدون تماس با ارائه دهنده هاست، هر برنامه ای را نصب کند و تغییراتی را انجام دهد.

VPS اغلب توسط ارائه دهندگان SaaS، توسعه دهندگان، سازندگان بازی و شرکت هایی که به دنبال یک محیط پشتیبان امن و مقرون به صرفه هستند ترجیح داده می شود.

بهترین هاست ارزان VPS چگونه کار می کند؟

آیا با VMware یا Virtualbox آشنایی دارید؟ اگر بله، پس بهترین هاست ارزان VPS بر همین اصل کار می کند. این به شما امکان می دهد یک سیستم عامل مجازی را از یک درایو واحد اجرا کنید. به عنوان مثال، اگر رایانه شما با سیستم عامل “X” کار می کند، اما همچنان می توانید سیستم عامل های دیگری مانند ویندوز یا لینوکس را بدون پیکربندی مجدد یا راه اندازی مجدد سیستم خود اجرا کنید. در VPS، همه این موارد از طریق یک Hypervisor امکان پذیر است. سخت‌افزار، سفت‌افزار یا نرم‌افزار کامپیوتری است که با جدا کردن سخت‌افزار موجود از سیستم‌عامل و سایر برنامه‌ها، ماشین مجازی را مدیریت می‌کند.

یک Hypervisor یک سیستم عامل مجازی برای هر ماشین مهمان (وب سایتی که از VPS استفاده می کند) ارائه می دهد و یک سیستم عامل مهمان را اجرا می کند. چنین فرآیندی باعث استفاده بهینه از منابع کامپیوتری موجود مانند پهنای باند، چرخه های CPU و فضای حافظه می شود.

از طریق Hypervisor، میزبان VPS از یک سرور فیزیکی استفاده می کند و یک سرور شبیه سازی شده (VM) را برای تمام وب سایت ها ارائه می دهد. مرکز فیزیکی معمولاً در یک مرکز داده وجود دارد که بیشتر به بخش های مجازی مختلف تقسیم می شود. هر واحد اجاره داده می شود و شامل یک محفظه سرور جداگانه است، بنابراین هر واحد به عنوان یک واحد مستقل عمل می کند.

با VPS می توان بدون پرداخت هزینه زیاد از مزایای سرور اختصاصی بهره مند شد. کاربران می توانند هر نرم افزاری را نصب کرده و بر روی سیستم عامل اجرا کنند. نرم افزار هر کاربر به طور جداگانه بدون تداخل در عملکرد سایر کاربران نصب می شود.

انواع مختلف هاست VPS

VPS مدیریت نشده

در این VPS، ارائه دهنده میزبانی وب تنها مسئولیت نصب سیستم عامل را بر عهده دارد، از آنجایی که شما مالک سایت هستید، باید از سایر جنبه های سرور مراقبت کنید که شامل موارد زیر است:

  • نصب نرم افزار، کنترل پنل و مدیریت به روز رسانی نرم افزار.
  • نظارت بر تهدیدات امنیتی، نصب وصله های امنیتی، و رفع مشکلات باگ.
  • در صورت خرابی یا قطعی سخت افزار، کاربر باید همه چیز را بدون انتظار پشتیبانی از هاست مدیریت کند.
  • نگهداری و پیکربندی سرور، که شامل به روز رسانی هایی است که ممکن است بخواهید ببینید.
  • مسئولیت راه اندازی سرویس های پشتیبان سایت بر عهده کاربر است.

VPS مدیریت شده

صاحبان سایت هایی که از نظر فنی تسلط ندارند یا کارکنان کمتری دارند می توانند از VPS مدیریت شده استفاده کنند. در این، بیشتر کارها توسط متخصصان فناوری اطلاعات از طرف شما انجام می شود. آنها مسئول عملکرد صحیح سرور هستند و از همه چیز مراقبت می کنند. در زیر برخی از جنبه ها آورده شده است
که می توانید از ارائه دهنده میزبانی وب انتظار داشته باشید:

  • راه اندازی اولیه سرور: هنگام راه اندازی یک شبکه VPS، چندین مرحله وجود دارد که باید طی شود. این شامل نصب کنترل پنل، سیستم عامل، نرم افزار سرور و نصب برنامه ها می شود.
  • به روز رسانی: یک تیم حرفه ای از تمام به روز رسانی های سیستم مراقبت می کند و سرور را مطابق با کار شما تنظیم می کند.
  • وصله های امنیتی: حرفه ای ها وصله های امنیتی و سرور اصلی را نصب می کنند
  • نظارت بر: تشخیص خرابی سخت افزار یا حمله مخرب توسط متخصصان انجام می شود.
  • آرشیو خودکار: در صورت بروز مشکل در وب سایت، می توانید نسخه قبلی را بازیابی کنید.

مبادله اصلی بین میزبانی VPS مدیریت شده و مدیریت نشده، هزینه در مقابل انعطاف پذیری است. یک VPS مدیریت نشده بسیار ارزان تر از یک مدیریت شده است، اما برای مراقبت از همه چیز باید از نظر فنی سالم باشید. اگر این شرایط نیست، پس بهتر است افراد حرفه ای را استخدام کنید تا از وب سایت شما در برابر حملات احتمالی محافظت کنند و آن را به خوبی اجرا کنند.

مزایای هاست VPS

سرورهای VPS به کاربران این امکان را می دهند که بدون سرمایه گذاری روی سرور اختصاصی، به عنوان ماشین مجازی خود کار کنند. بیایید برخی از مزایای میزبانی VPS را بیاموزیم:

شخصی سازی: با VPS، کاربران سیستم عامل خود را خواهند داشت و بنابراین می توانند آن را مطابق با نیاز خود سفارشی کنند. اگر برنامه های کاربردی سرور خود مانند PhP به MySQL، Apache را دارید، سفارشی سازی می تواند بر اساس نیاز سرور انجام شود.

کنترل: در طول نصب برنامه، همیشه لازم است که سیستم را مجددا راه اندازی کنید تا فرآیند نصب نهایی شود. حتی اگر سرور VPS را به اشتراک می گذارید، این امکان وجود دارد که سیستم خود را بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران راه اندازی مجدد کنید.

ارزان تر: شبکه VPS در مقایسه با سرور اختصاصی مقرون به صرفه است.

نتیجه

پس بگیر میزبانی وب ارزان VPS اکنون. با یک VPS، شما نه تنها از فضای ذخیره سازی و پهنای باند عظیم لذت خواهید برد، چنین میزبانی می تواند تقاضای سایت شلوغ شما را برآورده کند. برنامه های میزبانی VPS از شرکت های معتبر را بررسی کنید و در مورد امکاناتی که ارائه می دهند مطلع شوید.