هاست SSD چیست؟ تعریف و مزایا در سال 2023

هاست SSD چیست؟ تعریف و مزایا در سال 2023

اگر در بازار میزبانی وب هستید، ممکن است اصطلاح میزبانی SSD یا میزبانی هارد دیسک را شنیده باشید. اما هاست SSD چیست و چرا برای وب سایت شما مهم است؟ در این مقاله، ما به این می پردازیم که میزبانی SSD چیست و چرا بهترین انتخاب برای وب سایت شما است.

هاست SSD چیست؟

هاست SSD نوعی میزبانی وب است که از هارد دیسک به جای هارد دیسک های سنتی استفاده می کند. درایوهای حالت جامد یا SSD ها، بر خلاف دیسک های چرخشی که توسط هارد دیسک ها استفاده می شود، هیچ قطعه مکانیکی ندارند و از تراشه های حافظه فلش متصل به هم برای ذخیره داده ها استفاده می کنند. این امر SSD ها را سریعتر و قابل اعتمادتر از HDD ها می کند و آنها را به گزینه ای عالی برای میزبانی وب تبدیل می کند.

مکانیسم حافظه در درایو SSD بسیار شبیه به RAM است، با این تفاوت که داده ها در حافظه فلش غیر فرار نوشته می شوند. “غیر فرار” به این معنی است که داده های ذخیره شده در حافظه با خاموش شدن دستگاه ناپدید نمی شوند. کامپیوترهای همه نوع عموما دارای دو نوع حافظه هستند: حافظه غیر فرار و حافظه غیر فرار. حافظه غیر فرار معمولاً RAM نامیده می شود، در حالی که حافظه غیر فرار معمولاً هارد دیسک یا سایر انواع رسانه های ذخیره سازی (مانند درایوهای فلش USB و رسانه های نوری قابل ضبط مانند DVD و CD-ROM) است.

چرا از SSD برای وب سرور خود استفاده کنید؟

مزیت اصلی استفاده از سرور SSD عملکرد آن است. از آنجایی که هیچ قطعه متحرکی وجود ندارد، زمان دسترسی و خواندن بسیار سریعتر از چیزی است که در هارد دیسک بدون SSD مشاهده می کنید. از آنجایی که می توان به داده ها سریعتر دسترسی داشت، وب سایت ها هنگام استفاده از SSD سریعتر هستند.

سرورهای دارای SSD دارای چندین مزیت نسبت به موارد بدون. از آنجایی که هیچ قطعه متحرکی وجود ندارد، زمان دسترسی و خواندن سریعتر و قابل اعتمادتر از هارد دیسک های سنتی است. از آنجایی که می‌توان سریع‌تر به داده‌ها دسترسی پیدا کرد، وب‌سایت‌های میزبانی شده روی سرورهای SSD سریع‌تر بارگیری می‌شوند و به دلیل خرابی سخت‌افزار، خرابی کمتری را تجربه می‌کنند.

سرورهای بدون SSD از هارد دیسک های سنتی استفاده کنید که کندتر و قابل اعتمادتر از SSD ها هستند. اگرچه ممکن است این سرورها ارزان‌تر باشند، اما می‌توانند منجر به کندی بارگذاری وب‌سایت و قطعی مکرر به دلیل خرابی سخت‌افزار شوند.

مزایای هاست SSD

استفاده از هاست SSD مزایای زیادی دارد. SSD ها سریع تر، قابل اطمینان تر و کارآمدتر از هارد دیسک های سنتی هستند. این بدان معنی است که وب سایت های میزبانی شده بر روی سرورهای SSD سریعتر بارگیری می شوند و وقفه های کمتری را تجربه می کنند. علاوه بر این، SSD ها کمتر در معرض خرابی سخت افزاری هستند، به این معنی که احتمال از دست دادن داده ها به دلیل درایو آسیب دیده کمتر است.

افزایش سرعت

یکی از مزایای اصلی هاست SSD این است که زمان بارگذاری وب سایت سریعتر را ارائه می دهد. با یک SSD، سرور می‌تواند درخواست‌های رایج‌تر خواندن/نوشتن دیسک را قبل از ناپایدار شدن انجام دهد. بنابراین حتی در ساعات اوج استفاده، درخواست‌های اضافی ورودی/خروجی می‌توانند سرویس شوند. سرعت خواندن/نوشتن بالاتر به وب‌سایت‌ها امکان می‌دهد سریع‌تر بارگیری شوند، به ویژه عملیات خواندن/نوشتن تصادفی که معمولاً در یک محیط سرور پیدا می‌کنید.

آیا می دانستید که حافظه های SSD در هنگام باز کردن فایل ها و بارگذاری یک سیستم عامل نسبت به هارد دیسک 30 درصد سریع تر هستند؟ راه اندازی مجدد سرور با میزبانی SSD حدود 10-13 ثانیه طول می کشد، در حالی که HDD می تواند 30-40 ثانیه طول بکشد.

این ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما زمانی که به تنظیم مجدد سرور فکر می کنید، این راه اندازی مجدد 40 ثانیه ای می تواند بسیار خسته کننده باشد.

از هر چهار بازدیدکننده، یک نفر در صورتی که سایتی بیش از چهار ثانیه طول بکشد، آن را رها می کند.

گوگل همچنین سایت هایی را که زمان بارگذاری کندی دارند با تاثیر بر رتبه بندی جستجو جریمه می کند. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه یک وب سایت با بارگذاری آهسته بر سود شما تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، اگر یک سایت تجارت الکترونیک 100000 دلار در روز درآمد داشته باشد، یک ثانیه تاخیر صفحه می تواند بیش از 2.5 میلیون دلار در فروش از دست رفته شما در سال هزینه داشته باشد.

SSD ها در زمانی که سرور با درخواست های ورودی/خروجی مشغول است، 20 برابر سریعتر از یک هارد دیسک معمولی هستند. وقتی سرور با درخواست های ورودی/خروجی مشغول است، یک HDD استاندارد می تواند حدود 5 درصد بیشتر از یک SSD داده انتقال دهد. وقتی سرور با درخواست‌های ورودی/خروجی مشغول نیست، یک هارد دیسک استاندارد معمولاً می‌تواند تنها حدود 35 درصد داده را به اندازه یک SSD ارسال کند.

قابلیت اطمینان و قابلیت اطمینان بهبود یافته است

یکی از مهمترین مزایای هاست SSD بهبود قابلیت اطمینان و اطمینان آن است. بر خلاف هارد دیسک‌ها، SSD‌ها فاقد قطعات متحرک فیزیکی هستند و در نتیجه کمتر در معرض آسیب‌های فاجعه‌بار و مکانیکی هستند. این بدان معناست که SSD ها در طول زمان قابل اعتمادتر هستند و مشاغل می توانند برای ایمن نگه داشتن اطلاعات خود به آنها اعتماد کنند.

SSD ها می توانند یکپارچگی داده ها را برای بیش از 300 سال حفظ کنند و در صورت خرابی راحت تر اطلاعات از دست رفته را بازیابی کنند. سرورهای SSD اغلب قبل از وقوع خرابی هشدار می دهند و به شرکت میزبان اجازه می دهد تا تغییرات لازم را قبل از وقوع خرابی انجام دهد. از سوی دیگر، هارد دیسک‌ها به ندرت قبل از از کار افتادن درایو هشدار می‌دهند.

مصرف انرژی بیشتر

درایوهای SSD نسبت به هارد دیسک‌های سنتی بازده انرژی بیشتری دارند، اصطکاک کمتری ایجاد می‌کنند و منجر به کاهش هزینه‌های انرژی می‌شوند. این به نوبه خود به کاهش هزینه های خنک کننده کمک می کند. شرکت های هاستینگ می توانند با کاهش این هزینه ها بسته های مقرون به صرفه تری را برای مشتریان ایجاد کنند که تاثیر مثبتی بر قیمت نهایی دارد.

کاهش تاخیر

تأخیر زمانی است که سرور به درخواست مشتری پاسخ می دهد. با میزبانی SSD، تاخیر کاهش می‌یابد و در نتیجه سرعت بارگذاری وب‌سایت افزایش می‌یابد که تجربه کاربر را بهبود می‌بخشد و در نتیجه تبدیل‌ها و فروش بیشتر می‌شود.

زمان بهبودی سریعتر

در صورت خرابی فاجعه بار، SSD ها امکان بازیابی آسان داده های از دست رفته را فراهم می کنند. بر خلاف هارد دیسک های سنتی (HDD)، SSD ها هیچ قطعه متحرکی ندارند و این امر باعث می شود که آنها قابل اطمینان تر و کمتر در معرض آسیب های مکانیکی قرار گیرند. بازیابی HDD اغلب گران‌تر و تضمین‌شده‌تر است، و SSD‌ها را برای کسب‌وکارهایی که به یکپارچگی داده‌ها، افزایش زمان کارکرد و کاهش هزینه‌ها در صورت خرابی متکی هستند، بهترین انتخاب است.

چرا هاست SSD بهترین انتخاب برای وب سایت شما است

در نتیجه، میزبانی SSD مزایای زیادی نسبت به راه حل های میزبانی سنتی HDD ارائه می دهد. با زمان‌های بازیابی سریع‌تر، افزایش سرعت و دوام، قابلیت اطمینان بهبود یافته، کاهش تأخیر، و پشتیبان‌گیری و انتقال آسان وب‌سایت، به راحتی می‌توان فهمید که چرا میزبانی SSD به سرعت به استانداردی برای راه‌حل‌های میزبانی وب با کارایی بالا تبدیل می‌شود.

InMotion Hosting SSD را برای تمام حساب های میزبانی بدون هزینه اضافی ارائه می دهد. برای بهبود عملکرد وب سایت و افزایش قابلیت اطمینان، میزبانی SSD InMotion Hosting را انتخاب کنید.