منو سایت

هاست اشتراکی در مقابل میزبانی VPS

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هاست اشتراکی در مقابل میزبانی VPS

هاست اشتراکی در مقابل میزبانی VPS

هنگامی که به خرید یک برنامه میزبانی وب فکر می کنید، گزینه های بسیار متنوعی وجود دارد. به چه نوع طرح میزبانی نیاز دارید؟ چه ویژگی ها یا ویژگی هایی برای کسب و کار شما مهم است؟ وقتی صحبت از هاست اشتراکی در مقابل میزبانی VPS می شود، کدام یک برای شما مناسب است؟ در زیر ما یک مقایسه طرح میزبانی انجام می دهیم و به برنامه های میزبانی مشترک و سرور خصوصی مجازی (VPS) با پشته LAMP/LEMP نگاه می کنیم.

بررسی طرح – میزبانی مشترک یا VPS

مدیریت دامنه و فناوری NVMe SSD هنگام مقایسه یک سرور اشتراکی با یک VPS با هر دو ویژگی تأثیر کمی دارند.

هاست اشتراکی

بسیاری از صاحبان وب سایت برای اولین بار با یک برنامه میزبانی مشترک شروع می کنند. چرا؟ زیرا تقریباً همیشه ارزان ترین گزینه است و استفاده از آن نیازی به دانش خاصی از مدیریت سیستم یا نگهداری سرور ندارد.

یکی از راه های فکر کردن به هاست اشتراکی این است که آن را به عنوان زندگی در یک آپارتمان در نظر بگیرید. آپارتمان ها دارای امکانات رفاهی هستند که همه افراد در مجتمع آپارتمانی به اشتراک می گذارند. وقتی اوراق اجاره را امضا می کنید، موافقت می کنید که همه این منابع مانند پارکینگ و زمین بازی را به اشتراک بگذارید. هاست اشتراکی بسیار شبیه است. هر وب سایتی که در هاست اشتراکی میزبانی می شود باید تمام منابع موجود را به اشتراک بگذارد. با میزبانی مشترک، امکانات رفاهی شامل حافظه و فضای دیسک است که می توان چند مورد را نام برد. اما چیزهای زیادی برای رفتن وجود دارد.

هاست اشتراکی ارزان است اما هنوز هم با ویژگی ها بسته بندی شده است! همه برنامه‌های میزبانی مشترک ما با دسترسی به cPanel، امکان ایجاد آدرس‌های ایمیل متعدد، فضای ذخیره‌سازی فراوان برای وب‌سایت‌های شما و گواهی‌های SSL رایگان ارائه می‌شوند. میزبانی اشتراکی به شما این امکان را می دهد تا با ایجاد حضور آنلاین خود، کار کوچکی را شروع کرده و به فضا و ویژگی های بیشتری ارتقا دهید.

میزبانی سرور خصوصی مجازی (VPS).

هاست VPS ویژگی های بهتری نسبت به هاست اشتراکی ارائه می دهد. VPS مانند داشتن یک آپارتمان است. آپارتمان ها معمولا دارای چند امکانات مشترک مانند استخر و پارکینگ هستند. اگرچه آنها مشترک هستند، شما شخصاً مسئول نگهداری از آپارتمان خود هستید. یک تفاوت بزرگ بین آپارتمان و کاندو این است که تعداد افراد کمتری وجود دارد. میزبانی VPS که بسیار شبیه به یک آپارتمان است، تعداد مشتریان کمتری دارد و به منابع بیشتری اجازه می دهد. هنوز چند چیز وجود دارد که باید با “همسایگان خانه” خود به اشتراک بگذارید، اما کل منابع مشترک بیشتر است. و هیچ کاربر دیگری نمی تواند بر دسترسی شما به اشتراک منابع شما تأثیر بگذارد.

پلن های VPS همچنین به شما دسترسی روت می دهند. در هر سروری، اکانت ریشه از همه مهمتر است: با دسترسی ریشه، می توانید به هر فایلی دسترسی داشته باشید، هر پیکربندی را تغییر دهید و هر برنامه ای را نصب کنید. آیا می خواهید 90 درصد از منابع و پهنای باند موجود خود را به جای اینکه به هر یک مقدار از پیش تنظیم شده بدهید، پشت یک سایت قرار دهید؟ آیا می خواهید یک چارچوب وب طاقچه از 15 سال پیش نصب کنید زیرا برای تجارت شما حیاتی است؟ شما می توانید تقریباً هر کاری را در VPS انجام دهید!

با این حال، زمانی که به تازگی وب‌سایت خود را شروع کرده‌اید، مهم است که مراقب دسترسی ریشه باشید. اگر به دنبال کنترل بیشتری نسبت به یک حساب میزبانی مشترک هستید، یک سرور خصوصی مجازی یک گزینه عالی است، اما مسئولیت بیشتری نیز دارد. اگر مشکلی پیش آمد، می توانید کل سایت خود را حذف کنید. به همین دلیل مهم است که قبل از ایجاد تغییرات با سرور آشنا شوید. هنگامی که اصول اولیه را دانستید، می توانید شروع به کاوش در همه امکاناتی کنید که دسترسی روت فراهم می کند. فقط به یاد داشته باشید که در ابتدا آن را آهسته انجام دهید تا بتوانید از هر گونه دام احتمالی جلوگیری کنید.

بهترین بخش این است که برنامه های میزبانی VPS ما مدیریت می شوند. این بدان معناست که در حالی که شما از قدرت های SysAdmin برخوردار هستید، تیم متخصص SysAdmins ما همچنان گره سروری را که VPS شما در آن قرار دارد مدیریت می کند. آیا به ما نیاز دارید که نرم افزار پایگاه داده یا سیستم عامل خود را به روز کنیم؟ تیم ما می تواند کمک کند!

توجه به این نکته ضروری است که VPS یک VPN (شبکه خصوصی مجازی) نیست. درباره سوال VPS در مقابل VPN بیشتر بیاموزید.

تنوع غیر قابل کنترل

برای کسانی که تجربه دارند، سرورهای ابری مدیریت نشده مقرون به صرفه ترین گزینه هستند، اما برای استفاده درست به تنظیمات بیشتری نیاز دارند. سرورهای ابری مدیریت نشده و سرورهای VPS مدیریت نشده، یک پلتفرم منعطف و سازگار برای اجرای برنامه های نرم افزاری ارائه می دهند. با این حال، تفاوت های کلیدی بین این دو نوع سرور وجود دارد. برای یک چیز، سرورهای ابری مدیریت نشده معمولاً توزیع‌های محبوب لینوکس مانند دبیان یا اوبونتو را اجرا می‌کنند، اگرچه گزینه‌های دیگری نیز در دسترس هستند.

علاوه بر این، سرورهای ابری مدیریت نشده اغلب به ویژگی‌های پیشرفته‌تری مانند تعادل بار و مکانیسم‌های دسترسی بالا مجهز هستند که به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی سرور خود را بر اساس نیاز خود مقیاس کنید. سرورهای VPS مدیریت نشده همچنین می توانند انعطاف پذیری بیشتری از نظر گزینه های سفارشی سازی و کنترل روی فرآیندهای فردی ارائه دهند. به طور کلی، انتخاب یک سرور ابری مدیریت نشده یا سرور VPS بدون مدیریت تا حد زیادی به نیازهای فنی و بودجه خاص شما بستگی دارد. با این حال، صرف نظر از اینکه کدام گزینه را انتخاب می کنید، هر دو روش عالی برای به دست آوردن کنترل بیشتر بر برنامه ها و منابع شما هستند.

یکی از اشکالات اصلی مدیریت نشده برای اکثر کاربران، علیرغم قیمت پایین، این است که آنها با ایمیل همراه نیستند. شما باید خدمات ایمیل خود و همچنین پیکربندی DNS را نصب و مدیریت کنید.

تفاوت های اصلی – هاست اشتراکی در مقابل میزبانی VPS چیست؟

هنگامی که یک برنامه میزبانی مشترک دریافت می کنید، باید انتظار داشته باشید که در اکوسیستم cPanel کار کنید. شما یک وب‌سایت ایجاد می‌کنید و مستقیماً خودتان آن را با HTML، CSS، جاوا اسکریپت و PHP کدنویسی می‌کنید، یا (در اغلب موارد) یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس یا مودل را نصب می‌کنید. برنامه های مشترک به شما این امکان را می دهد که به سرعت و به راحتی با نرم افزارهای معروف و شناخته شده سرعت خود را افزایش دهید.

وردپرس یک CMS محبوب است که با برنامه های میزبانی VPS استفاده می شود زیرا به مدیران وردپرس کنترل و آزادی بیشتری می دهد. VPS منابعی را در اختیار شما قرار می دهد که برای ایجاد یک فروشگاه بزرگ تجارت الکترونیک یا تکمیل تنظیمات پیشرفته وردپرس نیاز دارید. همچنین اگر بخواهید یک فریم ورک سفارشی در سایت نصب کنید، قطعا به VPS نیاز خواهید داشت.

دلایل ارتقاء به VPS

1) به دسترسی روت نیاز دارید

شاید شما نیاز به اجرای کد سفارشی در سایتی داشته باشید که به مجوزهای مدیریت نیاز دارد. شاید لازم باشد چارچوب سایتی را نصب کنید که InMotion معمولاً از آن پشتیبانی نمی کند. دلیل شما هر چه باشد، اگر برای سفارشی کردن حساب خود به دسترسی روت نیاز دارید، باید به VPS ارتقا دهید.

2) مسائل مربوط به منابع

آیا در آستانه راه اندازی یک محصول ملی هستید و انتظار ترافیک بسیار بیشتری نسبت به قبل دارید؟ آیا سایتی با به‌روزرسانی‌های زنده و مداوم می‌سازید و باید مطمئن شوید که تک تک جنبه‌های سایتتان تا حد امکان سریع است؟ آیا باید عملکرد سایت خود را فراتر از آن چیزی که یک سی پنل طرح مشترک قادر به انجام آن است، سفارشی کنید؟ به VPS ارتقا دهید و قدرت مورد نیاز خود را باز کنید.

ارتقاء یک حساب موجود به یک برنامه میزبانی VPS در پنل مدیریت حساب (AMP) آسان است.

3) شما می خواهید در حین حرکت یاد بگیرید

یادگیری نحوه مدیریت سرور سرگرم کننده است! “به نظر عالی است و من یکی را می خواهم” یک دلیل کاملاً معتبر برای ارتقاء است. همه اینجا در InMotion به فناوری علاقه دارند و پشت سر گذاشتن صفحه کلید یک سرور قدرتمند راهی عالی برای یادگیری است. با این حال، اگر قبلاً از آن استفاده نکرده اید، ممکن است بهترین ایده نباشد که سرور اصلی کسب و کار خود را به VPS تغییر دهید.

به جای جایگزینی، یک حساب دوم را در نظر بگیرید. برای یادگیری کارهایی که می توانید در VPS انجام دهید وقت بگذارید و اجازه دهید کسب و کار شما بر اساس یک برنامه مشترک اجرا شود. اقدامات امنیتی مناسب بدافزار نیازمند تلاش بیشتر از آن چیزی است که بسیاری انتظار دارند. پس از اتمام کار، انتقال یک حساب کاربری مشترک قدیمی به VPS آسان است.

دلایل اشتراک ماندن

1) شما مدیر سیستم ندارید

اگر sysadmin (مدیر سیستم) ندارید، شما sysadmin هستید.

تیم ما تمام تلاش خود را برای پشتیبانی از شما در VPS مدیریت شده انجام می دهد. با این حال، حتی با استفاده از این پشتیبانی، باید در انجام وظایف اولیه sysadmin (مدیر سیستم) راحت باشید. شما باید (احتمالا) با خط فرمان راحت باشید.

نیازی نیست فوراً یک مدیر سیستم خبره شوید. به تدریج، می‌توانید SSH را در سرور خود بیاموزید، نسخه‌های پشتیبان را از منابع مختلف بازیابی کنید و منابع حساب را مدیریت کنید تا مطمئن شوید که یک حساب همه چیز مورد نیاز خود را دارد. شما باید مطمئن شوید که همه چیز از کنترل پنل و نرم افزار پایگاه داده گرفته تا نرم افزار سرور و سیستم عامل شما به روز است.

اینها کارهای آسانی هستند، ما راهنماهایی برای کمک به شما در انجام همه آنها داریم و تیم پشتیبانی متخصص ما در 24/7/365 به شما کمک می کند. با این حال، باید خیالتان راحت باشد که بتوانید خودتان وارد آنجا شوید و کنترل برخی از جنبه‌های سرورتان را در دست بگیرید.

2) شما برای مدیریت ایمیل ها وقت ندارید

ایمیل مدت زیادی است که وجود داشته است که ما آن را بدیهی می دانیم. با برنامه های میزبانی مشترک، InMotion آدرس های IP را مدیریت می کند و در صورت لزوم از چرخش آنها مراقبت می کند. اگر در لیست سیاه قرار گرفتید، ما به شما کمک می‌کنیم مشکل را رد کنید.

با VPS، مسئولیت بیشتری در قبال حساب و آدرس IP خود خواهید داشت. پیدا کردن مرز بین به‌روز نگه‌داشتن مشتریان و ارسال بی‌پایان هرزنامه به همه افراد موجود در لیست مخاطبین، همیشه آسان نیست. اگر قصد دارید ایمیل خود را بر روی یک VPS اجرا کنید و قصد دارید از آن زیاد استفاده کنید، برای کار و تلاشی که این امر مستلزم آن است آماده باشید.

3) کسب و کار شما نیازی به ارتقا ندارد

هر کسب و کاری به VPS نیاز ندارد. گرفتن VPS یک راه فوری برای به دست آوردن پول بیشتر نیست. شما ممکن است ترافیک سایت، طراحی سایت یا رشد مشتری را برای توجیه قدرت اضافی نداشته باشید. اگر از حضور آنلاین خود راضی هستید و کسب و کار شما عملکرد خوبی دارد، روی آنچه مهم است تمرکز کنید. زمانی که در نهایت نیاز به ارتقا داشته باشید، اینجا خواهیم بود.

4) شما یک طراح وب هستید که فقط به WHM نیاز دارید

WHM یک نرم افزار عالی است که به شما امکان می دهد چندین حساب cPanel ایجاد و مدیریت کنید. اگر مشتریان زیادی دارید، ممکن است به نظر ایده خوبی باشد که فقط برای دسترسی به WHM ارتقا دهید.

مسئله این است که برای دسترسی به WHM در واقع نیازی به دریافت VPS ندارید. هر یک از حساب‌های فروش مشترک ما همراه با WHM است. تفاوت اصلی این است که شما نمی توانید به یک حساب توزیع مشترک دسترسی ریشه داشته باشید. اگر فقط می خواهید با دادن دسترسی اولیه به cPanel، سایت های وردپرسی را برای مشتریان خود ایجاد کنید، مشکلی نیست. فقط به یاد داشته باشید که اگر زمانی نیاز به نصب سفارشی یا تنظیمات پیشرفته در سطح سرور داشتید، باید ارتقا دهید.

حساب های سی پنل دیگر نامحدود نیستند. برای جزئیات بیشتر، لطفاً این راهنمای قیمت گذاری مجوز cPanel را ببینید.

ما امیدواریم که این به شما ایده خوبی در مورد تفاوت بین میزبانی اشتراکی و برنامه میزبانی VPS بدهد. آیا می خواهید خودتان یک مدیر سیستم شوید؟ همین امروز برای برنامه خط لوله فنی InMotion درخواست دهید!

با ما از سرورهای با کارایی بالا و سریع با امنیت پیشرفته و حداکثر زمان کار لذت ببرید میزبانی VPS مدیریت شده!