منو سایت

نکاتی برای ایجاد یک وب سایت با ChatGPT

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نکاتی برای ایجاد یک وب سایت با ChatGPT

تمام دنیا در مورد ChatGPT صحبت می کنند. شما نمی توانید از یوتیوب یا رسانه های اجتماعی بازدید کنید بدون اینکه کسی را ببینید که در مورد آنچه امروز از یک ربات چت هوش مصنوعی خواسته صحبت می کند. بنابراین اینجا در InMotion Hosting، این ربات کوچک مفید را آزمایش کردیم و نتایج جالب بود.

ما پرسیدیم، “آیا می توانید از ChatGPT برای کمک به ساخت یک وب سایت استفاده کنید؟” و ما پاسخ هایی دریافت کردیم.

اگر می خواهید از ChatGPT برای ساختن وب سایت جدید خود استفاده کنید، در زیر نکاتی وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید. به یاد داشته باشید که این پروژه کاملاً جدید است و بهبودها و به روز رسانی ها به طور مداوم در حال اجرا هستند. همچنین، در حالی که ابزار امروز برای امتحان رایگان است، ممکن است در آینده به یک مدل پولی تبدیل شود.

نکاتی برای ایجاد یک وب سایت با ChatGPT

اگر حساب کاربری برای آزمایش هوش مصنوعی ندارید، می توانید برای شروع به وب سایت OpenAI بروید. از آنجا، از شما خواسته می شود که یک چت با ربات را شروع کنید.

دانش محدود از زمان حال

همانطور که صفحه اصلی چت می گوید، هوش مصنوعی “دانش محدودی از جهان و رویدادهای پس از سال 2021” دارد، بنابراین نمی تواند پیش بینی آب و هوا را به شما بگوید یا در مورد یک رویداد فعلی یا آینده پیش بینی کند.

به عنوان مثال، سؤال “در نسخه جدید وردپرس چیست؟” هیچ نتیجه قابل استفاده ای برنخواهد داشت.

فقط بخواهید، اما انتظار کمال نداشته باشید

برخی از نتایجی که از ChatGPT به دست می آورید به طرز شگفت انگیزی خوب هستند، اما بسیاری از آنها نیاز به تغییراتی دارند. به یاد داشته باشید، این بخشی از نرم افزار است، نه جادو. هوش مصنوعی هنوز جدید است و در طول سال ها بهبود خواهد یافت. در حال حاضر، هر محصولی را با یک دانه نمک مصرف کنید و انتظار معجزه نداشته باشید.

اگر از یک ربات چت برای تولید کد برای سایت خود استفاده می کنید، هیچ تضمینی ندارید که کد آن طور که در نظر گرفته شده است عمل کند. آزمایش دقیق هنوز یک نیاز است.

سعی کنید کد خود را ماژولار نگه دارید

خروجی ChatGPT اگر بیش از حد بزرگ شود متوقف می شود. بنابراین از هوش مصنوعی یک برنامه کامل نخواهید.

به عنوان مثال، اگر در حال ساخت یک پوسته وردپرس هستید، می توانید کد نمونه را برای یک منطقه ویجت درخواست کنید و آن را به راحتی در اختیار شما قرار می دهد. همچنین می توانید کدی را برای ایجاد بخش نظرات درخواست کنید.

همچنین، کد منبع به اشتراک گذاشته خواهد شد. بر اساس ورودی شما به تعریف تابع اسامی تصادفی داده می شود. بهتر است تا حد امکان خاص باشید و کدهای نمونه خود را متناسب با نیاز خود سفارشی کنید.

یک نمونه دنیای واقعی

من از هوش مصنوعی خواستم تا به من کمک کند تا یک افزونه وردپرس بنویسم که بتواند پست های قدیمی را که ممکن است نیاز به به روز رسانی داشته باشند شناسایی کند. این به وبلاگ نویس کمک می کند تا بررسی کند که آیا یک پست قدیمی نیاز به به روز رسانی یا اصلاح دارد تا اطلاعات جدید را منعکس کند.

این افزونه پست‌های موجود در پایگاه داده را مرور می‌کند، آنها را بر اساس آخرین تاریخ اصلاح مرتب می‌کند و شمارش می‌کند که چند روز گذشته است. سپس تمام این اطلاعات را در جدولی که در یک متاباکس در ناحیه مدیریت نمایش داده می شود جمع می کند.

نتیجه کار می کند، اما نه آنطور که انتظار می رود. وقتی می‌خواستم CSS سفارشی اضافه کنم، هوش مصنوعی دقیقا نمی‌توانست بفهمد کجا می‌خواهم. این می تواند محدودیت برنامه یا ناتوانی من در توصیف دقیق آنچه می خواهم باشد.

با این حال، من خودم کد منبع را تغییر دادم تا به اثر دلخواه برسم.

ببینید، من اکنون یک متاباکس داشبورد دارم که جدولی از پست های قدیمی را نشان می دهد که باید برگردم و به روز کنم:

یک افزونه وردپرس سفارشی که با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده است.

به نتایج خود به عنوان توصیه فکر کنید

ChatGPT در حال حاضر یک ابزار نظرسنجی رایگان است. این جایگزینی برای یک توسعه دهنده زنده نیست مگر اینکه خودتان مایل به انجام کارهای زیادی باشید.

در حال حاضر، بهتر است به نتیجه ای که می گیرید به عنوان یک نکته برای دیدن فکر کنید چگونه کاری می توان انجام داد

به عنوان مثال، می توانید یک قطعه کد اولیه درخواست کنید و یک “مثال” از نحوه دستیابی به نتیجه دلخواه خود دریافت کنید.

اما اگر چیزی خاص‌تر، سفارشی‌تر و منحصربه‌فردتر می‌خواهید، ممکن است لازم باشد کد جدید خود را به طور مستقل تکرار کنید یا یک توسعه‌دهنده استخدام کنید تا پروژه را به خط پایان برساند.

انتظار تاخیر داشته باشید

ChatGPT یک ابزار بسیار محبوب در حال حاضر به صورت رایگان در دسترس عموم است. بنابراین به دلیل حجم زیاد، اغلب در طول روز افت می کند. بنابراین، در حالی که ممکن است به این داروخانه کد مفید عادت کنید، ممکن است مجبور باشید بیشتر کارها را خودتان انجام دهید.