منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه استفاده از کتابخانه رسانه Openverse با وردپرس

نحوه استفاده از کتابخانه رسانه Openverse با وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه استفاده از کتابخانه رسانه Openverse با وردپرس

نحوه استفاده از Openverse Media Library با وردپرس را بیاموزید

هنگام ساخت یک سایت وردپرس، ممکن است مواقعی پیش بیاید که بخواهید تصاویری برای بهبود صفحات یا پست ها اضافه کنید. گزینه های زیادی وجود دارد، اما وردپرس دارای مخزن مرکزی خود به نام است Openverse. این جایی است که می توانید به سرعت تصاویر رایگان را پیدا کنید، تغییر دهید و با دیگران به اشتراک بگذارید. همه این محتوا تحت مجوزی در دسترس است که به شما امکان می دهد بدون ترس از نقض حق چاپ از آن استفاده کنید.

در این راهنما، توضیح خواهیم داد که Openverse Media Library چیست، اطلاعاتی در مورد مجوزهای مربوط به آن ارائه می دهیم، سپس به شما نشان می دهیم که چگونه به راحتی از آن در سایت وردپرس خود استفاده کنید.

اگر به یک خانه جدید برای سایت وردپرس خود نیاز دارید، به راهکارهای میزبانی وردپرس InMotion برای سرورهای امن، بهینه و مقرون به صرفه نگاه نکنید.

نشانکانتقال سریع و آسان نشانکSSL رایگان نشانکمحافظت در برابر هک نشانکمقرون به صرفه

برنامه های هاست وردپرس را بررسی کنید

Openverse Media Library چیست؟

Openverse Media Library مجموعه ای از تصاویر (و آهنگ) رایگان است که برای استفاده در وب سایت های شما در دسترس است. گاهی اوقات به این یک مخزن یا مخزن می گویند، و می توانید تصاویر و موسیقی را در این URL پیدا کنید:

تمام محتوای موجود دارای مجوز Creative Commons یا فاقد حق چاپ است. در زیر توضیح می دهیم که چرا این مهم است و این مجوزها چیست.

اطلاعات مجوز تصویر

در اینجا ما درباره چرایی اهمیت صدور مجوز و تفاوت بین مجوزهای Creative Commons و Public Domain بحث خواهیم کرد.

چرا مجوزهای رسانه برای وبلاگ نویسان و تولیدکنندگان محتوا مهم است؟

مجوزهای رسانه شرایط و ضوابط استفاده از محتوایی مانند تصاویر را در وب سایت شما تعیین می کند. اگر تصویر یا موسیقی را پست می کنید که اجازه استفاده از آن را ندارید، ممکن است حقوق مالک را نقض کرده و مشمول جریمه، مجازات و غیره شوید.

به همین دلیل بسیار مهم است که مطمئن شوید محتوایی که استفاده می‌کنید در دسترس عموم است تا از رعایت قانونی آن اطمینان حاصل کنید.

Openverse جستجو برای نوع محتوایی که می خواهید استفاده کنید و همچنین جستجو بر اساس نوع مجوزی که دارد را آسان می کند. این همان چیزی است که فیلترها در صفحه جستجوی Openverse به نظر می رسند:

مشاهده فیلترها در Openverse

اکنون به بررسی مجوزهای موجود می پردازیم که می توانید برای درک بهتر نحوه استفاده از آنها انتخاب کنید.

مجوز Creative Commons

مجوز Creative Commons (CC) روشی انعطاف‌پذیر و استاندارد را برای سازندگان فراهم می‌کند تا به دیگران اجازه استفاده از آثارشان را بدهند. در عمل، Creative Commons به سازندگان اجازه می دهد تا آثار خود (مانند تصاویر، موسیقی و غیره) را با دیگران به اشتراک بگذارند و در عین حال کنترل خود را بر نحوه استفاده از آن آثار حفظ کنند.

برای مثال، یک عکاس می‌تواند عکسی را تحت مجوز Creative Commons منتشر کند و به دیگران اجازه می‌دهد تا زمانی که به عکاس اعتبار می‌دهند، از آن عکس برای مقاصد غیرتجاری استفاده کنند. این امر باعث می شود سازندگان محتوا بدون ترس از نقض حق چاپ از عکس در پروژه های خود استفاده کنند. در اینجا نمودار مقایسه ای از مجوزهای مختلف CC موجود و نحوه استفاده از آنها آورده شده است.

در حوزه عمومی کار می کند

کار در مالکیت عمومی است نه توسط کپی رایت محافظت می شود و می تواند آزادانه توسط هر کسی برای هر منظوری بدون کسب اجازه استفاده شود. آثاری که در مالکیت عمومی هستند معمولاً توسط سازندگان آنها در مالکیت عمومی به اشتراک گذاشته می شوند یا دارای حق چاپ منقضی شده هستند که آنها را در مالکیت عمومی قرار می دهد.

استفاده از کتابخانه OpenVerse در وردپرس

اکنون که می دانید Openverse چیست و چگونه تصاویر و موسیقی مجوز دارند، به شما نشان خواهیم داد که چگونه آن را در سایت وردپرس خود بگنجانید. این به شما امکان می دهد هنگام ایجاد یک صفحه یا پست بدون نیاز به ترک داشبورد خود، محتوا اضافه کنید.

اگرچه آنها در حال حاضر روی ادغام آن در هسته وردپرس کار می کنند (اطلاعات بیشتر را در صفحه Make Openverse مشاهده کنید)، این در حال حاضر با استفاده از یک افزونه انجام می شود و گزینه های مختلفی در دسترس است.

اکنون به برخی از محبوب‌ترین گزینه‌های افزونه برای افزودن Openverse به وردپرس نگاه می‌کنیم.

تصاویر فوری (+100 هزار نصب فعال)

افزونه تصاویر فوری از دارن کونی بسیار محبوب و آسان برای استفاده است. پس از نصب افزونه، در منوی داشبورد اصلی و همچنین در ویرایشگر پست/صفحه هنگام ورود به کتابخانه رسانه، پیوند جدید «تصاویر فوری» را در زیر «رسانه» مشاهده خواهید کرد.

به عنوان مثال، زمانی که من در حال ویرایش یک پست هستم و سعی می کنم یک تصویر را درج کنم، می توانم روی تب Instant Images و سپس گزینه Openverse کلیک کنم تا جستجو انجام شود. شبیه این خواهد شد:

استفاده از تصاویر فوری برای Openverse در وردپرس

این افزونه نه تنها از Openverse بلکه از مخازن رایگان تصویر زیر نیز پشتیبانی می کند:

اصول اولیه گوتنبرگ (+50 هزار نصب فعال)

افزونه Essential Blocks از برنامه نویس WPD یک گزینه Openverse را به همراه تعداد زیادی بلوک جدید به سایت وردپرس شما اضافه می کند. این چیزی است که به نظر خواهد رسید:

نمای بلوک گوتنبرگ Openverse

برای اولین بار که یک بلوک OpenVerse را اضافه می کنید، باید یک آدرس ایمیل و نام پروژه را وارد کنید. این برای دسترسی به API و شروع جستجوی تصاویر مورد نیاز است.

ایجاد Openverse API

اگر نمی خواهید به 100 درخواست در روز و 5 درخواست در ساعت محدود شود، باید آدرس ایمیل خود را با کلیک روی پیوند تأیید کنید.

پس از اضافه کردن یک بلوک Openverse، می توانید مستقیماً در یک صفحه یا پست جستجو کنید. در اینجا یک پیش نمایش از ابزار جستجو است:

جستجوی Openverse با استفاده از بلوک های پایه گوتنبرگ

کتابخانه دارایی رایگان (8K+ نصب فعال)

پلاگین کتابخانه دارایی رایگان از سورر قابلیت جستجو در مخازن تصویر Openverse و Pixabay را اضافه می کند. مانند افزونه Instant Image که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، این افزونه هنگام جستجو در کتابخانه رسانه شما یک برگه جدید اضافه می کند. پس از باز کردن برگه، می‌توانید Openverse را جستجو کنید و سپس تصاویر را جستجو کنید.

با افزونه Free Assets Library به جستجوی تصویر Openverse در وردپرس دسترسی پیدا کنید

این افزونه نیازی به تنظیمات ندارد و می تواند به شما در به روز رسانی عنوان تصویر، تگ alt و اطلاعات انتساب کمک کند. اما در تست هایم گزینه جستجو بر اساس نوع مجوز تصاویر را ندیدم.


تبریک می‌گوییم، اکنون می‌دانید که چگونه از کتابخانه رسانه Openverse با وردپرس استفاده کنید! برای دریافت بسیاری از منابع مفید، کانال آموزش وردپرس ما را بررسی کنید.