میزبانی وردپرس مدیریت شده در مقابل میزبانی وردپرس

میزبانی وردپرس مدیریت شده در مقابل میزبانی وردپرس

به راحتی می توان فهمید که چرا میزبانی مدیریت شده وردپرس به یک روند اصلی در میزبانی وب سایت تبدیل شده است. وردپرس با تقریباً 65 درصد سهم بازار از وب سایت های در حال اجرا، محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) در سراسر جهان است.

اما اگر نمی‌خواهید یک طرح میزبانی وردپرس یا یک برنامه میزبانی مدیریت شده را انتخاب کنید، ممکن است نیاز به توضیح در مورد تفاوت بین این دو داشته باشید. بسته به اینکه کدام یک را انتخاب می کنید، می تواند به موفقیت وب سایت شما تا حد امکان کمک کند.

هاست وردپرس چیست؟

میزبانی سنتی وردپرس زمانی است که وب سایت شما روی سروری قرار می گیرد که فقط سایت های دیگری که با استفاده از وردپرس ساخته شده اند قرار می گیرد. سرور اشتراکی به طور ویژه بهینه شده است تا اطمینان حاصل شود که سریعتر از یک برنامه مشترک ساده با چندین CMS اجرا می شود که همگی روی یک سرور اجرا می شوند.

این یک طرح عالی برای وب سایت هایی است که تازه شروع به کار کرده اند و به گزینه ای نیاز دارند که بودجه را از بین نبرد.

با این حال، با معایبی همراه است. به طور کلی، میزبانی مشترک بهترین انتخاب برای مشاغلی نیست که به دنبال رشد فراتر از اصول اولیه هستند. به عنوان مثال، برنامه اشتراکی به این معنی است که تمام منابع سرور بین سایت های مختلف به اشتراک گذاشته می شود. اگر سایت شما پهنای باند و قدرت پردازش بیشتری را از سرور دریافت کند، آن را از سایر سایت ها دور می کند، به این معنی که سرعت آنها کندتر خواهد بود. اما اگر ترافیک آنها افزایش پیدا کند، همین کاهش سرعت ممکن است برای سایت شما اتفاق بیفتد.

همچنین، سیستم‌های اشتراک‌گذاری شده به اندازه سایرین امن نیستند، زیرا شما یک آدرس IP منحصربه‌فرد برای سایت خود ندارید، بلکه یک آدرس IP مشترک با سایر سایت‌های روی سرور دارید. هنگامی که این اتفاق می افتد، اگر وب سایت های دیگر روی سرور به دلیل هک، بدافزار یا محتوای بزرگسالان ناامن تلقی شوند، ممکن است IP شما علامت گذاری شود.

هاست مدیریت شده وردپرس چیست؟

میزبانی مدیریت شده وردپرس یک قدم بالاتر از میزبانی سنتی وردپرس است. عیب اصلی این است که هزینه آن بیشتر از هاست اشتراکی است. اما برای کسب‌وکارهایی که می‌خواهند سایت خود را واقعاً رشد دهند، این نقطه ضعف باید ناچیز باشد زیرا شما به معنای واقعی کلمه «آنچه را برای آن هزینه می‌کنید دریافت می‌کنید».

میزبانی مدیریت شده به این معنی است که در شرکت میزبانی خود کارکنان پشتیبانی خواهید داشت که مسئول رسیدگی به مسائل مستقیماً مرتبط با وردپرس، از جمله نصب، به روز رسانی و تهیه نسخه پشتیبان هستند. همه اینها در هزینه میزبانی ماهانه شما گنجانده شده است و بار این کار را از روی دوش شما برمی دارد.

میزبانی مدیریت شده وردپرس دارای چندین مزیت است که اولین آنها عملکرد بهتر به دلیل سرورهای بهینه شده است. از آنجایی که سرور شما فقط وردپرس را اجرا می کند، هیچ نرم افزار CMS دیگری بارگذاری نخواهد شد. این به تنهایی به اجرای سریعتر آن کمک می کند.

سرور شما نیز به طور ویژه برای اجرای سایت شما طراحی خواهد شد که قطعا یک مزیت است. همچنین به این معنی است که وب سایت شما به دلیل مقیاس پذیری فضایی برای رشد دارد. این بدان معناست که وقتی وب سایت شما ترافیک بیشتری دریافت می کند و شروع به رشد واقعی می کند، سرور توانایی جذب این رشد را دارد تا شاهد کاهش سرعت وب سایت خود نباشید.

در نهایت، شما دارای امتیاز اضافی برخورداری از کارکنان پشتیبانی آموزش دیده ویژه هستید. این تکنسین ها از تلاش برای یادگیری حداقل ده ها CMS منصرف نمی شوند. آنها در یک CMS – وردپرس – متخصص هستند و می توانند از این تخصص برای شناسایی مشکلات وب سایت شما استفاده کنند، به جای اینکه مجبور باشند از روی لیستی از احتمالات حدس بزنند و عیب یابی کنند. این، همراه با اتوماسیونی که ارائه می دهند، به شما کمک می کند مطمئن شوید که وب سایت شما به خوبی اجرا می شود.

سرورهای اشتراکی در مقابل سرورهای اختصاصی – تفاوت چیست؟

وقتی صحبت از انتخاب بین سرورهای اشتراکی و اختصاصی می شود، تفاوت در نحوه راه اندازی سرورها است. با یک سرور اشتراکی، فضای سرور کامپیوتر را به همراه چندین وب سایت دیگر که از همان سرور نیز استفاده می کنند، اجاره می کنید.

با یک سرور اختصاصی، شما کل سرور را برای خود دارید. آن را به عنوان یک ملک اجاره ای در نظر بگیرید. یک سرور اشتراکی مانند یک ساختمان آپارتمانی است که شما آن را با تعداد زیادی ساکن دیگر اجاره می کنید. شما باید ورودی اصلی و برخی از منابع را به اشتراک بگذارید. اما داشتن یک سرور اختصاصی مانند اجاره خانه خود است. بدون نیاز به اشتراک گذاری

مزایای یک سرویس میزبانی اختصاصی وردپرس

اکنون که ایده ای از تفاوت دارید، بیایید به مزایایی که یک سرور اختصاصی برای شما و وب سایت شما ارائه می دهد نگاه کنیم.

  • اول از همه این است که منابع خصوصی خود را روی سرور خود داشته باشید. با راه اندازی میزبانی مشترک، منابع را با سایر سایت های روی سرور به اشتراک می گذارید. این به این معنی است که اگر یکی از این وب سایت ها پهنای باند سرور زیادی را مصرف کند، می تواند باعث کاهش سرعت وب سایت شما شود.
  • همچنین، اگر برخی از این وب‌سایت‌ها از افزونه‌های زیادی استفاده می‌کنند یا نیاز به حافظه اضافی برای اجرای خوب دارند، آن‌ها آن را از منابع بالقوه شما بیرون می‌آورند. اگر وب سایت شما ترافیک زیادی دارد، می خواهید سرور اختصاصی را انتخاب کنید که بتواند تمام منابع مورد نیاز شما را تضمین کند.
  • دومین نکته مهم برای افرادی که به دنبال سرورهای اختصاصی هستند، امنیت سایت است. با میزبانی اشتراکی، شما فقط منابع سرور را به اشتراک نمی گذارید، بلکه خطر را نیز به اشتراک می گذارید. اگر یکی از سایت های روی سرور به بدافزار آلوده شود، همان عفونت می تواند به سایت شما سرایت کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، می توانید در برابر نقض داده ها آسیب پذیر باشید. اما بدتر از آن، می توانید اعتماد افرادی که از سایت شما حمایت می کنند را از دست بدهید. هنگامی که مشخص شد که وب سایت شما ایمن نیست، می توانید تضمین کنید که افراد دیگر از شما بازدید نمی کنند. برخی از مرورگرها حتی سایت شما را به عنوان یک خطر امنیتی مسدود می کنند.
  • با یک سرور اختصاصی، لازم نیست نگران این خطر امنیتی بالقوه باشید.
  • یکی دیگر از دلایل انتخاب سرور اختصاصی، جلوگیری از احتمال قرار گرفتن در لیست سیاه موتورهای جستجو است. اگر سایتی در یک سرور مشترک به عنوان یک سایت هرزنامه یا بدافزار علامت گذاری شود، می تواند روی همه سایت های موجود در آن سرور تأثیر منفی بگذارد زیرا آدرس IP یکسانی دارند. این سایت‌ها ممکن است در موتورهای جستجو تنزل پیدا کرده و یا اصلاً فهرست نشده باشند. اگر می خواهید سایت شما در بالای جستجوها پیدا شود، ممکن است بخواهید یک سرور اختصاصی در نظر بگیرید.
  • در نهایت، یک سرور اختصاصی به شما احساس آزادی بسیار بیشتری در هنگام سفارشی سازی وب سایت می دهد. اگر می خواهید یک ویژگی به وب سایت خود اضافه کنید، لازم نیست نگران کار نکردن آن به دلیل کمبود منابع باشید. این به شما امکان می دهد وب سایت خود را بهتر از سایت هایی که روی سرورهای مشترک کار می کنند بهتر نشان دهید.

اگر قصد دارید یک برنامه میزبانی مدیریت شده وردپرس را در نظر بگیرید، باید بدانید که هزینه اضافی به دلیل مزایایی که ارائه می دهد ارزش آن را دارد. چه به تازگی شروع به کار کرده باشید و به یک برنامه اولیه نیاز داشته باشید، چه به دنبال انتخاب چیزی پیشرفته تر برای کسب و کار در حال رشد خود هستید، میزبانی InMotion برنامه های متنوعی برای رفع نیازهای شما دارد.