منو سایت

مزایای انتخاب KVM VPS – وبلاگ VPSCheap.NET

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مزایای انتخاب KVM VPS - وبلاگ VPSCheap.NET

فناوری‌های مجازی‌سازی با ارائه روشی بسیار ساده و کارآمد برای تهیه یا از بین بردن سرورهای تقریباً هر اندازه، با مقیاس‌پذیری بی‌نظیر، دنیای میزبانی و سرورها را به طور کلی متحول کرده است.

سرورهای ابری بسیار انعطاف پذیر هستند و می توانند تقریباً هر نوع سیستم عاملی را بدون در نظر گرفتن سیستم عامل نصب شده روی هاست در خود جای دهند.

امروزه، شرکت‌های زیادی وجود دارند که محصولات مجازی‌سازی تجاری را ارائه می‌کنند، اما همه آنها در واقع تنها به چند فناوری اصلی متکی هستند. سرورهای مجازی از طریق یک هایپروایزر که به عنوان رابط بین ابر و منابع سخت افزاری آن عمل می کند، با میزبان ارتباط برقرار می کنند.

امروزه، اکثر فروشندگان از یکی از چهار هایپروایزر اصلی منبع باز موجود استفاده می کنند: KVM، XEN، vSphere (توسعه یافته توسط VMware) و Hyper-V مایکروسافت. همه آنها نقاط قوت متفاوتی دارند، اما هایپروایزرهای KVM به طور کلی بهترین هستند، ما در این مقاله مزایای آنها را به تفصیل شرح خواهیم داد.

KVM (مجازی سازی مبتنی بر هسته)

پس از اینکه اینتل (VT-X) و AMD (AMD-V) پشتیبانی از مجازی‌سازی سخت‌افزار را در پردازنده‌های خود پیاده‌سازی کردند، مجازی‌سازی مبتنی بر هسته برای ایجاد این ویژگی‌ها توسعه یافت.

امروزه توسط Red Hat پشتیبانی می شود، شرکتی که مهمترین توزیع حرفه ای لینوکس و همچنین CentOS پر استفاده را ارائه می دهد.

هایپروایزرهای KVM از یک ماژول ساخته شده در هسته سیستم عامل استفاده می کنند که به آنها امکان دسترسی به ویژگی های مجازی سازی CPU را می دهد. این ماژول به سرعت توسط صنعت پذیرفته شد و از نسخه 2.6 در هسته اصلی لینوکس گنجانده شد.

این رویکردی متفاوت از رویکردی است که توسط فناوری‌های رقیب استفاده می‌شود. به عنوان مثال، XEN به هیچ وجه از هسته استفاده نمی کند و در واقع خارج از سیستم عامل میزبان اجرا می شود، در حالی که سایر هایپروایزرها به طور کامل CPU را شبیه سازی می کنند.

از طریق ماژول هسته، ماشین‌های KVM به کلیه خدمات اصلی ضروری مانند مدیریت فرآیند، تخصیص حافظه، عملیات I/O و غیره دسترسی مستقیم دارند. این عملکرد سرور مجازی بهبود یافته و همچنین چندین ویژگی کلیدی را ارائه می دهد که در سایر هایپروایزرها یافت نمی شوند.

هر محیط مجازی KVM به طور کامل ایزوله و ایمن است و دارای منابع و سخت افزار مجازی خود مانند ذخیره سازی، کارت گرافیک یا آداپتور شبکه است.

مزایای هایپروایزر KVM

KVM که مستقیماً با هسته کار می کند، اغلب به عنوان یک هایپروایزر فلزی خالی توصیف می شود. این به عملکرد برتر در مقایسه با سایر فناوری ها با استفاده از همان مقدار منابع سخت افزاری تبدیل می شود.

دسترسی مستقیم به منابع همچنین امکان تغییر اندازه بسیار سریع ماشین‌های مجازی را فراهم می‌کند، تنها با حداقل زمان خرابی برای تنظیم تعداد هسته‌های پردازش، مقدار RAM یا فضای ذخیره‌سازی دیسک مورد نیاز است.

ماشین های مجازی به عنوان فرآیندهای معمولی لینوکس در محیط عادی سیستم عامل اجرا می شوند. در نتیجه، آنها مجموعه کامل ویژگی های سیستم میزبان را ارائه می دهند و از آخرین فناوری های موجود در هسته لینوکس خارج از جعبه پشتیبانی می کنند. به عنوان مثال، هر فایل سیستمی که توسط لینوکس پشتیبانی می شود را می توان روی سرورهای مجازی پیکربندی کرد.

کار مستقیم با هسته همچنین برخی از ویژگی های امنیتی بسیار مهم را فعال می کند. لینوکس بهبود یافته امنیتی (SELinux) در تمام ماشین های مجازی فعال است، در حالی که ارتباط بین آنها به شدت کنترل می شود.

در بالای این لایه امنیتی دیگری به نام sVirt اجرا می‌شود که اجازه می‌دهد تا قوانین کنترل دسترسی اجباری (MAC) برای ماشین‌های مجازی اعمال شود، با مرزها و محدودیت‌های امنیتی کاملاً مشخص.

در نتیجه، هایپروایزرهای KVM برخی از سخت ترین گواهینامه های امنیتی، از جمله ارزیابی گواهینامه سطح 4+ (EAL4+) مورد نیاز دولت ایالات متحده را به دست آورده اند.

هایپروایزرهای KVM کنترل کاملی بر سرور و منابع سخت افزاری آن ارائه می دهند. این بدان معناست که ماشین‌های مجازی می‌توانند از هر نوع سیستم عامل، از جمله هسته‌های سفارشی که برای برخی برنامه‌ها مورد نیاز است، استفاده کنند.

از آنجایی که ماشین ها کاملاً ایزوله هستند، هر تعداد هسته مختلف می توانند همزمان کار کنند. یک Hypervisor حتی می تواند ویژگی های پیشرفته CPU را که توسط CPU واقعی پشتیبانی نمی شود، شبیه سازی کند. کانتینرها، از جمله Docker، به صورت بومی پشتیبانی می شوند.

سرورهای KVM همچنین API های غنی از ویژگی ها را ارائه می دهند که به ماشین ها اجازه می دهد از راه دور پیکربندی و تدارک دیده شوند. همه پلتفرم‌های بیمه اصلی که ابزارهای خود را برای ارائه گزینه‌های بیشتر توسعه داده‌اند، استفاده می‌شود.

یکی دیگر از مزایای کلیدی KVM VPS زمان بسیار سریع مهاجرت است. ماشین‌ها را می‌توان هم به‌صورت آفلاین و هم به‌صورت آنلاین بدون خطر از دست دادن داده‌ها و بدون اختلال محسوس منتقل کرد. می توان به سروری با معماری پردازنده متفاوت مهاجرت کرد و حتی آن را از طریق یک سرویس خارجی مانند ssh هدایت کرد.

ماشین‌های KVM بسیار انعطاف‌پذیر هستند و می‌توان منابع مجازی زنده اضافی و همچنین دستگاه‌های PCI مجازی را اضافه کرد. همچنین می‌توان ورودی/خروجی دیسک را در هر زمان، بدون توقف، تنظیم کرد.

یک اشکال رایج هنگام انتخاب KVM VPS هزینه بالاتر در مقایسه با سایر سرورهای مجازی با ویژگی های پایین تر است.

این دیگر مشکلی نیست زیرا به تازگی برنامه های ارزان KVM VPS را راه اندازی کرده است که عملکرد کامل را با هزینه بسیار کم ارائه می دهد.

برنامه های KVM ما بین 2 تا 6 هسته CPU و حداکثر 12 گیگابایت رم، با شبکه های بدون اندازه گیری و آدرس های IPv4 و IPv6 دارند. به یک راه حل سفارشی نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید و ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.

فیس بوکتوییترRedditpinterestلینکدینپست