منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • روندهای وردپرس برای سال 2023 توسط اینفلوئنسرها پیش بینی شده است

روندهای وردپرس برای سال 2023 توسط اینفلوئنسرها پیش بینی شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
روندهای وردپرس برای سال 2023 توسط اینفلوئنسرها پیش بینی شده است

روندهای وردپرس 2023 پیش بینی شده توسط اینفلوئنسرها - تصویر قهرمان

موضوع اصلی 2022 State of the Word بر چهار آزادی منبع باز متمرکز است. مت مولنوگ، سخنران و یکی از بنیانگذاران وردپرس، بر رشد CMS طی نزدیک به دو دهه فعالیت در یک چشم انداز فنی در حال تغییر تمرکز دارد.

از آنجایی که CMS با گذر زمان به تغییر خود ادامه می‌دهد، با برخی از تأثیرگذاران برتر در جامعه تماس گرفتیم تا نظرات آنها را در مورد روندهایی که می‌توانیم در سال 2023 ببینیم، دریافت کنیم. از پیشرفت‌های گوتنبرگ، افزونه‌هایی که شامل ابزارهای هوش مصنوعی و موارد دیگر هستند، سال 2023 در حال شکل‌گیری است. تا یک سال عالی برای پیشرفت وردپرس باشد.

رشد بازار و پلاگین های مبتنی بر هوش مصنوعی

وردپرس به یک نیروگاه در بازار CMS منبع باز تبدیل شده است و به این زودی راه به جایی نخواهد برد. انتظار داشته باشید وردپرس در سال 2023 جهشی بزرگ داشته باشد زیرا روندهای وردپرس به افزایش سهم بازار آن کمک می کند.

همانطور که گفته شد، محصولات منبع بسته به رشد خود ادامه خواهند داد و سهم کلی بازار وردپرس را به خود اختصاص خواهند داد – وردپرس را به عنوان Pac-Man سیستم های CMS در نظر بگیرید!

ما هم می توانیم انتظار هجوم افزونه های مجهز به هوش مصنوعی را داریدکه به صاحبان وب سایت کمک می کند تا به سرعت و به راحتی سایت های جدید ایجاد کنند یا روی سایت های موجود کار کنند.

انتظار می رود ویرایشگر بلوک وردپرس گسترش یابد. با این حال، هنوز مشکلی با کاربران جدید وجود دارد که چگونه آن را تنظیم کنند. نترسید، زیرا میزبان های وردپرس همچنان گزینه های شروع سریع را ارائه می دهند، بنابراین شما مجبور نیستید همه کارهای سنگین را خودتان انجام دهید.

مایک دمو، رئیس مشارکت در Codeable.io | توییتر: @mpmike

یک روند نوظهور که معتقدم در سال 2023 ادامه خواهد یافت و تشدید خواهد شد، شکل گیری و رشد مشارکت در داخل و بین آژانس های پیشرو محصول و سازمانی در اکوسیستم وردپرس است. [… ] امیدوارم شاهد ظهور رهبری صنعت و خود تنظیمی باشیم.

اکوسیستم کسب‌وکار وردپرس می‌تواند استانداردهایی را تعریف کند که بر عملکرد، امنیت و نوع تجربه‌ای که کاربران وردپرس باید (یا هرگز نباید) داشته باشند، بدون توجه به پلتفرم میزبانی آنها، تأثیر می‌گذارد. آن‌ها می‌توانند با افتخار بهترین شیوه‌ها را برای توسعه افزونه و تم ایجاد کرده و به اشتراک بگذارند. آنها می توانند انتظارات همه ارائه دهندگان محصولات و خدمات حرفه ای وردپرس را افزایش دهند. ممکن است شاهد ظهور رویدادها و انجمن های صنعتی جدید برای حمایت از این اهداف باشیم.

همچنین امیدوارم شاهد افزایش همکاری بین جوامع وردپرس و پی اچ پی از طریق بنیاد پی اچ پی باشم. در نهایت، من امیدوارم و انتظار دارم که انگیزه جدیدی برای توسعه هسته ای تحت حمایت جامعه از طریق WP Community Collective ببینم. همه این روندها حول یک موضوع پیشرفت از طریق همکاری و ابتکارات خلاقانه در جامعه تجاری وردپرس می چرخند.

-Dan Knaus، متخصص محتوای فنی عمومی در StellarWP.com | توییتر: @dan_knauss

تغییرات در ابزارهای تجارت الکترونیک

در سال 2023 شاهد هجوم افزونه‌های افزایش عملکرد وردپرس خواهیم بود که UX را بهینه می‌کنند و خط لوله فروش فروشگاه‌های تجارت الکترونیک را ارتقا می‌دهند، زیرا سرعت بخشیدن به مشتریان برای یافتن آنچه به دنبال آن هستند و پرداخت آسان برای افزایش درآمد همچنان ضروری است.

رشد فروش جهانی تجارت الکترونیک:

در حالی که اقتصاد ممکن است در حال سقوط به سمت رکود باشد، تجارت فرامرزی به محافظت از مشاغل در برابر بدترین تأثیرات کمک می کند. بسیاری از کسب و کارها در حال حاضر خطر رکود اقتصادی را کاهش می دهند، به طوری که دو سوم خریداران خرده فروشی آنلاین جهانی در بازارهای بزرگ جهانی حداقل 10 درصد از هزینه آنلاین ماهانه خود را به تجارت فرامرزی کمک می کنند.

در نتیجه، بیشتر بازاریابان آنلاین به دنبال راه‌های هدفمند برای بهبود CX در پایگاه مشتریان بین‌المللی رو به رشد خواهند بود. پیاده‌سازی ابزارهایی که از چندین زبان و چندین ارز پشتیبانی می‌کنند، کلید بازگشایی این موضوع خواهد بود.

ساده کردن سفرهای مشتری:

بیش از دو سوم از شرکت‌ها عمدتاً بر اساس CX رقابت می‌کنند، و این امر نیاز روزافزون به سایت‌های تجارت الکترونیک را برای ارائه سفرهای راحت‌تر و شهودی‌تر به مشتری برجسته می‌کند.

من انتظار دارم که این امر باعث شود تا بازرگانان بیشتری افزونه‌های وردپرس را انتخاب کنند که عملکرد کاربر محور را بهبود می‌بخشد، مانند فیلترهای جستجوی پیشرفته، مدیریت پیوند دائمی سفارشی، و دکمه‌های «اکنون خرید». این جذب، بسیاری از فروشگاه‌های تجارت الکترونیک را به اصلاح ساختار کلی سایت خود برای بهبود سفر مشتری و در نتیجه عملکرد درآمد در سال 2023 سوق می‌دهد.

-Iain Poulson، مدیر پروژه در Premmerce.com

اثرات گوتنبرگ و ویرایش کامل سایت بر سهم بازار CMS

در سال 2023، وردپرس به تکرار و ایجاد ویژگی های گوتنبرگ و ویرایش کامل سایت (FSE) ادامه خواهد داد.

ما معتقدیم که این فشار مداوم به سمت FSE و گوتنبرگ به دلیل تأثیر بر کاربران جدید وردپرس، منجر به کاهش جزئی در سهم بازار خواهد شد. Webflow و ابزارهای مشابه همچنان سهم بازار وردپرس را از بین خواهند برد.

با این حال، پس از همانطور که WordPress FSE پایدارتر و کاربرپسندتر می شود، سهم بازار همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد. وردپرس به دلیل انعطاف پذیری، جامعه و توسعه دهندگان متن باز عالی که به ساختن و بهبود پلتفرم ادامه می دهند، همچنان یکی از بهترین گزینه ها در مورد وب سایت ها، وبلاگ ها و تجارت الکترونیکی خواهد بود.

ما فکر می کنیم آینده وردپرس در سال 2023 و پس از آن روشن است.

– نات میلیتیچ، مالک آژانس ClioWebsites.com | توییتر: @natmiletic

ریشه های منبع باز وردپرس همچنان آن را از رقبا متمایز می کند

وردپرس همچنان بر سهم بازار تسلط خواهد داشت.

در ابتدای سال 2023، گزارش شده است که 43 درصد از تمام وب سایت های موجود در اینترنت بر روی وردپرس اجرا می شوند. در حالی که همه ما دوست داریم این عدد به بیش از 50% برسد، احتمالاً تا چند سال دیگر این اتفاق نخواهد افتاد.

پلتفرم های اختصاصی پولی عالی دیگری نیز وجود دارند که به رشد خود ادامه می دهند (برخی از آنها بر روی وردپرس ساخته شده اند)، اما وردپرس منبع باز و رایگان است، مزیت خوبی برای ماندن در اوج دارد.

– تونی فلوریدا، بنیانگذار TonyTeaches.tech

State of the Word 2022 نکته کلیدی: چهار آزادی منبع باز

جوزفا هیدن چامفوسی در معرفی خود بر اهمیت منبع باز برای جامعه وردپرس تاکید کرد.

«این چهار آزادی [of Open Source] امکان حذف موانع فرصت در جهان را فراهم کند. و با ادامه رفع این موانع، شبکه ای آزاد، باز و به هم پیوسته را برای آینده تضمین می کنیم.»

چهار آزادی منبع باز به شرح زیر است:

  1. برنامه را شروع کنید – آزادی اجرای برنامه برای هر هدفی.
  2. تحقیق و تغییر – آزادی مطالعه نحوه عملکرد برنامه و تغییر آن برای انجام محاسبات شما به دلخواه.
  3. توزیع مجدد – آزادی توزیع نسخه ها به طوری که بتوانید به همنوعان خود کمک کنید.
  4. نسخه های خود را توزیع کنید -آزادی توزیع کپی از نسخه های اصلاح شده شما، به جامعه فرصتی می دهد تا از این تغییرات بهره مند شوند.
چهار آزادی منبع باز اجرای برنامه کاوش و تغییر توزیع مجدد توزیع کپی های شما
منبع تصویر: WordPress.org/news

ژوزفا سپس به سوالی که در ابتدای بخشش مطرح کرد پاسخ داد: چرا وردپرس؟

“بهترین پاسخ […] این است که ما فرصت‌ها و آزادی‌هایی را در آینده برای افرادی فراهم می‌کنیم که ممکن است حتی ندانند که این آزادی‌ها هنوز باید برایشان مهم باشد.

این موضوع اهمیت سخنرانی اصلی را برجسته کرد زیرا مت مولنوگ برای به‌روزرسانی جامعه در مورد پروژه‌های فعلی و آینده روی صحنه رفت.

20 سال وردپرس

وردپرس که در سال 2003 ایجاد شد، طی بیست سال گذشته به طور تصاعدی رشد کرده است. بنابراین، برنامه های زیادی برای جشن CMS در سال 2023 وجود دارد.

با تولد 20 سالگی وردپرس، چیزهای هیجان انگیز زیادی خواهیم داشت. اگر می خواهید ادامه دهید wp20.wordpress.netما سایتی خواهیم داشت که دارای هدایا و کالاهای نسخه ویژه خواهد بود.»

کتاب Milestones که تاریخچه وردپرس را مشخص می کند، به روز رسانی ده سال گذشته را دریافت می کند.

در رسانه های اجتماعی، کاربران می توانند افکار و پست های خود را با استفاده از هشتگ #WP20 در طول سال با جامعه به اشتراک بگذارند.

به روز رسانی گوتنبرگ

بخش مهمی از وردپرس گوتنبرگ است که در پایان فاز 2 وارد می شود.

Mullenweg هیجان خود را برای آینده Block Editor و پذیرش گسترده آن ابراز کرد.

“من واقعا به آن اعتقاد دارم [Gutenberg] از نظر مشارکت و پذیرش در وب و برنامه های تلفن همراه بزرگتر از خود وردپرس خواهد بود.”

برخی از به روز رسانی های گوتنبرگ شامل توانایی ایجاد تم های کامل و پاسخگو در ویرایشگر بلوک یا استفاده از افزونه Create Block Theme است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آینده گوتنبرگ، ما شما را تشویق می کنیم که مقاله شماره ژانویه 2023 را در مورد ساخت هسته وردپرس بخوانید.

وردپرس و Openverse

Openverse یک کتابخانه رایگان وردپرس با ۲۲ میلیون تصویر و ۱.۱ میلیون فایل صوتی است.

وردپرس این کتابخانه را در سال 2021 به عنوان راهی برای دسترسی همه افراد به رسانه های دارای مجوز Creative Commons خریداری کرد.

در آینده، مت امیدوار است که این پروژه را به طور کامل در وردپرس جاسازی کند، اما در حال حاضر کاربران می توانند از سایت WordPress.org به آن دسترسی داشته باشند.

معرفی زمین بازی

Mullenweg با اجرای Playground مورد تشویق ایستاده قرار گرفت.

Playground یک ابزار جدید وردپرس است که به کاربران این امکان را می دهد تا مستقیماً از مرورگر خود یک سایت وردپرس را ایجاد و سفارشی کنند.
منبع تصویر: developer.wordpress.org/playground

با استفاده از WebAssembly، Playground به کاربران این امکان را می دهد که بدون نیاز به اتصال به پایگاه داده یا میزبان، یک وب سایت وردپرس را مستقیماً در مرورگر خود ایجاد و سفارشی کنند.

اگرچه مت تاکید کرد که این ابزار جدید هنوز در مراحل اولیه است، اما به آینده آن امیدوار است.

این را می توان برای توسعه وب استفاده کرد، حتی قبل از نصب افزونه، آن را امتحان کنید […] یک سایت استیجینگ را تصور کنید که در وردپرس ساخته شده است، به جای اینکه مجبور باشید یک وب سرور و ماشین مجازی کاملاً جدید را برای آزمایش چیزها بچرخانید، فقط می توانید روی یک دکمه کلیک کنید. [and clone] وردپرس موجود شما، آن را در مرورگر خود دانلود می کند و سپس می توانید تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید. وقتی آماده شدید، آن را به وب سایت زنده خود بازگردانید.»

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت Word 2022 و مشاهده جلسه پرسش و پاسخ، توصیه می کنیم کل سخنرانی را در YouTube یا WordPress.tv تماشا کنید.

افکار نهایی

تنها در سال 2022، وردپرس 1399 مشارکت کننده داشت. با معرفی مجدد جلسات زنده، از جمله اجلاس انجمن وردپرس پس از وقفه ای 6 ساله، انتظار می رود این انجمن همچنان به رشد خود ادامه دهد.

مشارکت کنندگان شماره 2022: در مجموع 1399 مشارکت کننده در شماره وجود داشت با تفکیک: 652 مشارکت کننده برای اولین بار 204 مشارکت کننده در همه شماره های 2022 مشارکت کردند. 424 در سال 2021 مشارکت داشتند و در سال 2022 بازگشتند.
منبع تصویر: WordPress.org/news

این اعضای انجمن با علاقه به وردپرس و منبع باز شامل تأثیرگذاران ما در بالا هستند.

وردپرس بخش عمده ای از تاریخچه اینترنت است و روندهای پیش بینی شده تأثیرگذاران ما آینده روشنی را برای CMS در سال 2023 ترسیم می کند. در کانال آموزشی وردپرس ما درباره وردپرس، گوتنبرگ، تم ها، افزونه ها و موارد دیگر بیشتر بدانید.