خلاقیت خود را آزاد کنید: چگونه به راحتی با تبدیل متن به تصویر Canva Art AI ایجاد کنیم

خلاقیت خود را آزاد کنید: چگونه به راحتی با تبدیل متن به تصویر Canva Art AI ایجاد کنیم

روزهایی را به خاطر می آورید که مجبور بودید با دوربین خود عکس بگیرید تا تصویری زیبا برای وب سایت خود داشته باشید؟ چند سال به جلو بروید و با لمس یک دکمه فتوشاپ، موتورهای جستجو و کتابخانه های عکس دارید.

اکنون، در رقابت برای ساده‌تر و سریع‌تر کردن کارها، این صنعت دوباره تکامل یافته است. هوش مصنوعی اکنون می تواند بر اساس ورودی متن ساده برای شما تصاویر تولید کند.

در مدت زمان کوتاهی، طراحی به کمک هوش مصنوعی شروع به ورود بیشتر و بیشتر به جریان کار خلاقانه در چندین صنعت، از جمله بازاریابی، طراحی و حتی برنامه نویسی کرده است.

اما آیا نتایج ارزش این همه تبلیغات را دارند؟ خودتان پیدا کنید.

در این مقاله، نگاهی می اندازیم که چگونه یک شرکت طراحی محور شروع به ترکیب هوش مصنوعی در خدمات آنلاین خود می کند.

شرکت طراحی مستقر در استرالیا، Canva، اپلیکیشنی ایجاد کرده است که به شما امکان می دهد یک تصویر را توصیف کنید و سپس آن را با استفاده از یک اپلیکیشن ساده هوش مصنوعی ایجاد کنید. برنامه نامیده می شود متن به تصویر.

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه کار می کند، چه کاری می توانید انجام دهید، و سپس در مورد استفاده از هوش مصنوعی در کارهای خلاقانه، مشکلات و پتانسیل بحث خواهیم کرد.

نحوه استفاده متن به تصویر در Canva

هنگام نوشتن یک اثر هنری اصیل، اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که طوفان فکری بسازید، یک طرح تصویر کوچک بسازید، یا طرح کلی ایجاد کنید. با هوش مصنوعی، می توانید به سادگی به این فکر کنید که چگونه تصویر مورد نظر خود را در متن ساده توصیف کنید و سپس آن را وارد برنامه کنید.

با چند دستور ساده شروع کنید و ببینید چه چیزی دریافت می کنید. بازنگری مداوم متن و قضاوت در مورد نتیجه، چرخه خلق هنر با هوش مصنوعی است. بشویید و تکرار کنید.

برنامه متن به تصویر Canva از یک کتابخانه عظیم از تصاویر به عنوان داده های آموزشی برای تولید خروجی در 3 سبک اصلی استفاده می کند: هنر مفهومی، عکاسی یا نقاشی. هنگامی که یک سبک را انتخاب کردید، می توانید به سادگی یک دستور متنی را وارد کنید تا تصویر خود را ایجاد کنید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید تصویری از یک بوته گل با گل داشته باشید، می توانید به سادگی “بوته گل با گل” را تایپ کنید. ببینید چه چیزی به دست می آورید.

ممکن است از نتایجی که در اولین تلاش به دست می آورید راضی باشید. اما اگر نه، به یاد داشته باشید که می توانید دقیق تر باشید. به عنوان مثال، می توانید در عوض بنویسید “بوته گل با گل در غروب آفتاب به سبک آبرنگ”. خروجی این دستور باید بیشتر با آنچه که امیدوارید ببینید مطابقت داشته باشد. بشویید و تکرار کنید.

چه فرمت های تصویری پشتیبانی می شوند؟

شما می توانید هنر هوش مصنوعی را برای فرمت های مختلف ایجاد کنید.

می‌توانید اندازه دلخواه را انتخاب کنید یا از میان قالب‌های محبوب رسانه‌های اجتماعی (به عنوان مثال فیس‌بوک، اینستاگرام)، پوسترها، فیلم‌ها، فاکتورها، اینفوگرافیک‌ها، پیشنهادات، جلد کتاب و کارت‌پستال انتخاب کنید – فقط به نام چند مورد.

برنامه Text-to-Image به برخی ویژگی ها و تنظیمات دقیق نیاز دارد. در این مرحله، این خلاقیت ها هنوز نسبتاً ساده هستند و ممکن است نیاز به مداخله انسان برای برآوردن الزامات خاص داشته باشند.

تعجب نکنید اگر هوش مصنوعی تصاویر عجیب و غریب و حواس پرتی ایجاد کند.

هوش مصنوعی در کار خلاق – خوب یا بد؟

گزینه Text to Image یک راه عالی برای دریافت لذت گرافیکی فوری است، اما ممکن است همیشه استانداردهای دقیقی را که از یک هنرمند آموزش دیده انتظار دارید، برآورده نکند.

بنابراین آیا هوش مصنوعی برای کارهای خلاقانه خوب است یا بد؟

هوش مصنوعی از نوعی هنری تقلید می کند که مردم می خواهند ببینند، اما نه همیشه دقیقا. او می‌تواند ترکیب‌های زیبایی‌شناختی دلپذیر را با حرکات گسترده تفسیر و تولید کند، اما نه در جزئیات.

تصویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی برای “هنر مفهومی دنیای فانتزی، قرون وسطی”

اگر چیزی منحصر به فرد زیبا یا خاص می خواهید، ممکن است همچنان بخواهید با یک هنرمند آموزش دیده کار کنید.

هنر مفهومی برای دنیای فانتزی قرون وسطایی CD Projekt RED The Witcher 3: Blood and Wine توسط آندری دیبوفسکی

برای شرکت‌ها، این می‌تواند منجر به کاهش کارگران ماهر شود، زیرا کسب تصویر می‌تواند سریع‌تر و آسان‌تر با هوش مصنوعی باشد. هنر مفهومی که ممکن است ساخت آن هفته ها طول بکشد، اکنون می تواند در چند ثانیه تولید شود. اما از سوی دیگر، ایجاد هنر هوش مصنوعی با کیفیت بالا به خودی خود یک هنر است.

هنگام انتخاب نوع هوش مصنوعی که برای انجام کار نیاز دارید، سرعت را در مقابل کیفیت ثابت می سنجید.


می‌توانید نمونه‌های زیادی از هوش مصنوعی را پیدا کنید که در تلاش‌های خلاقانه استفاده می‌شود، اما آنها همیشه به کار و دخالت یک انسان در آن لحظه مربوط می‌شوند. استفاده از هوش مصنوعی برای کمک به ساخت عناصر در یک طراحی کلی به سرعت در حال تبدیل شدن به یک هنجار است، اما هنوز نمی توانید از آن برای ساختن همه چیز برای خود استفاده کنید – حداقل هنوز.