منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تفاوت بین میزبانی VPS لینوکس و ویندوز وی پی اس – وبلاگ VPSCheap.NET

تفاوت بین میزبانی VPS لینوکس و ویندوز وی پی اس – وبلاگ VPSCheap.NET

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تفاوت بین میزبانی VPS لینوکس و ویندوز وی پی اس - وبلاگ VPSCheap.NET

امروزه میزبانی وب به دلایل مختلفی برای راه اندازی یک کسب و کار موفق ضروری است. یک وب سایت (پلتفرم آنلاین) برای هر سازمانی، به ویژه کسب و کاری که در درجه اول بر فروش متمرکز است، به یک امر ضروری تبدیل شده است. با توجه به اینکه اکثر مردم این روزها به طور فعال از چندین پلت فرم آنلاین استفاده می کنند، سازمان ها باید با محیط مجازی و حضور فیزیکی همگام باشند. VPS یا سرور خصوصی مجازی یکی از بهترین راه حل های میزبانی وب است که افراد یا مشاغل می توانند وب سایت های خود را میزبانی کنند.

سوال مهمی که پس از انتخاب هاست VPS مطرح می شود این است که آیا لینوکس را انتخاب کنیم یا VPS ویندوز را؟ باید به خاطر داشته باشید که اکثر مشاغل به انواع یا سطوح مختلف میزبانی منابع وب نیاز دارند. میزبانی VPS ویندوز و لینوکس مزایای متفاوتی را ارائه می دهند و تفاوت های بسیار دیگری نیز وجود دارد. بنابراین بهتر است الزامات کسب و کار خود و اینکه کدام سیستم عامل مناسب تر است را در نظر بگیرید. اگر می خواهید از هر طریق ممکن در پول خود صرفه جویی کنید هاست ارزان VPS لینوکس.

هاست ارزان VPS لینوکس در مقابل میزبانی VPS ویندوز

یکی از تفاوت های اصلی بین سرور خصوصی مجازی مبتنی بر لینوکس و سرور خصوصی مجازی مبتنی بر ویندوز، منبع باز بودن لینوکس است. در مقابل، سیستم عامل مایکروسافت (OS) یک محصول تجاری است.

لینوکس یک برنامه منبع باز است و برنامه های کاربردی ساخته شده بر روی پلتفرم به صورت رایگان مجوز دارند. در مقایسه، VPS مبتنی بر ویندوز مستلزم هزینه های بالاتری است زیرا کاربر باید برای خدمات مایکروسافت مانند میزبانی، ارتقاء و غیره هزینه بپردازد. از آنجایی که برنامه های لینوکس رایگان هستند، برنامه های میزبانی VPS آن در مقایسه با ویندوز VPS هزینه کمتری دارند و مقرون به صرفه هستند. بنابراین اگر به دنبال هاست ارزان VPS قابل اعتماد هستید، لینوکس بهترین انتخاب است.

میزبانی VPS لینوکس نسبت به سرورهای مبتنی بر ویندوز انعطاف پذیرتر است، زیرا امکان سفارشی سازی بیشتری را هنگام استفاده از CMS و ابزارهای مدیریت سایت فراهم می کند. لینوکس همچنین از گستره وسیع تری از منابع محاسباتی پشتیبانی می کند و در صورت نیاز، افزودن قدرت پردازش اضافی را آسان تر می کند. اگرچه می توانید از تمام ویژگی های وب سرور در ویندوز و لینوکس استفاده کنید، اما با CMS و ابزارها با محدودیت هایی مواجه خواهید شد. برای استفاده کامل از منابع سرور در ویندوز، باید با ASP، .NET و Microsoft SQL Server آشنا شوید.

اگر می خواهید کنترل بیشتری بر منابع سرور خود داشته باشید و می خواهید CMS و ابزارهایی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارند، استفاده از هاست ارزان VPS لینوکس ترجیح داده می شود. از نظر انتخاب نرم افزار آزادی بیشتری را ارائه می دهد و در صورت بروز تغییرات ضروری، تنظیمات را آسان می کند.

به گفته کارشناسان امنیتی، ویندوز از زمان لینوکس بیشترین حمله را به سیستم عامل وارد کرده است. در حالی که هکرها دائماً در تلاش برای نفوذ به سرورهای لینوکس هستند، آنها بیشتر بر روی یافتن آسیب‌پذیری‌ها در سیستم‌های ویندوز تمرکز می‌کنند. اما مایکروسافت بیشتر بر تلاش برای اصلاح این مشکلات با ارائه ویژگی های امنیتی پیشرفته تمرکز دارد. لینوکس یک پلتفرم کاملاً ایمن با یک جامعه کاربر مشتاق است که دائماً برای حفظ ویژگی های امنیتی خود تلاش می کند. بنابراین، با وجود داشتن هدف کوچکتر در پشت خود و توانایی رفع سریع مشکلات امنیتی، لینوکس در زمینه امنیت از ویندوز بهتر عمل می کند.

ویندوز از رابط کاربری گرافیکی استفاده می کند – یک رابط کاربری گرافیکی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین، همانطور که اکثر مردم با آن آشنا هستند، منجر به درجه بالایی از راحتی کاربر می شود. در عین حال، لینوکس دارای رابط SSH پیچیده تری است که اکثر مردم با آن آشنا نیستند. ویندوز همچنین در پشتیبانی از برنامه‌های ASP و ASP.NET عالی است، در حالی که لینوکس از MS Access یا SQL Server پشتیبانی نمی‌کند.

سرورهای ویندوز مجهز به سرویس Remote Desktop Access هستند که به مدیران اجازه می دهد از راه دور به سیستم دسترسی داشته باشند. برای مدیریت سرورها مفید است. مدیران تا زمانی که اتصال فعال به سرور داشته باشند، می توانند از هر نقطه از شبکه کار کنند. دسترسی از راه دور همچنین به آنها اجازه می دهد تا به سرعت سیستم را در هنگام بحران خاموش کنند. از سوی دیگر، لینوکس به ویژگی های دسکتاپ راه دور مجهز نیست و مبتنی بر رابط های خط فرمان است.

میزبانی ویندوز وی پی اس تنها می تواند به نفع کسانی باشد که با پلتفرم های مایکروسافت آشنا هستند. همچنین، می‌توانید چالش‌های زیادی را در میزبانی ویندوز وی‌پی‌اس حتی زمانی که با دقت انجام می‌شود، پیدا کنید. یک مالک سایت غیر فنی ممکن است نتواند با استفاده از سرور ویندوز تصمیمات آگاهانه بگیرد. میزبانی VPS مبتنی بر لینوکس برای صاحبان وب سایت هایی که می خواهند کنترل بیشتری بر منابع سرور خود داشته باشند ایده آل است. خدمات مدیریت شده نگهداری سایت خود را با استفاده از ابزارها و تنظیماتی که با راه حل های میزبانی مشترک به آنها عادت کرده اید آسان می کند. علاوه بر این، این نوع هاست به شما امکان استفاده از سیستم های مدیریت محتوای محبوب مانند وردپرس را می دهد

نتیجه

تفاوت اصلی ویندوز و لینوکس VPS در سیستم عامل و سرورهای آنها (سرورهای ویندوز و لینوکس) است. با در نظر گرفتن کسب و کارهای کوچک، لینوکس VPS محبوب تر است، اما ویندوز VPS توسط اکثر سازمان های بزرگ ترجیح داده می شود. اگر در حال تلاش برای انتخاب هستید بهترین هاست سرور VPS، سپس مهمترین چیزی که باید در نظر بگیرید نیازهای شما است. این به این دلیل است که سرورهای خصوصی مجازی لینوکس و ویندوز دارای مزایای مشخصی هستند که برای کسانی که بیشتر به آنها نیاز دارند مفیدتر خواهد بود.

فیس بوکتوییترredditpinterestلینکدینپست الکترونیکی