منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ادغام وردپرس SQLite در آزمایشگاه عملکرد روشن می شود

ادغام وردپرس SQLite در آزمایشگاه عملکرد روشن می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

نصب وردپرس 5 دقیقه ای به سادگی شناخته شده است. وردپرس بر روی دو جزء کلیدی اجرا می شود: PHP و MySQL. هر دو سرویس از قبل در اکثر حساب های میزبانی نصب شده اند. فقط PHP را با MySQL وصل کنید و در تجارت هستید.

اما تصور کنید که فقط به PHP نیاز دارید.

بدون MySQL، یک برنامه جداگانه برای مدیریت پایگاه داده وردپرس شما، مدیریت سایت وردپرس می تواند حتی از قبل آسان تر شود.

خیلی زود این ممکن است یک واقعیت باشد.

در اینجا حقایق اساسی وجود دارد:

  • یک ماژول آزمایشی SQLite در نسخه آتی افزونه WordPress Performance Lab (نسخه 1.8.0) ظاهر می شود.
  • بسیاری از کاربران وردپرس در حال بحث هستند که این می تواند چه معنایی برای آینده وردپرس داشته باشد
  • SQLite می تواند یک سیستم ذخیره سازی داده کوچکتر و کارآمدتر برای سایت های اصلی (مانند وبلاگ های کوچک و سایت های اطلاعاتی با چند صفحه ثابت) ارائه دهد.
  • استفاده از SQLite برای سایت‌های بزرگتر و پیچیده‌تر هنوز چند اشکال دارد
  • هیچ سایتی برای استفاده از SQLite مورد نیاز نخواهد بود، اما بحث در مورد ادغام آن در هسته وردپرس به عنوان جایگزینی برای MySQL وجود دارد.

پیشینه – SQLite چیست و چرا برای وردپرس اهمیت دارد؟

SQLite یک سیستم پایگاه داده مبتنی بر فایل است که در جامعه وردپرس محبوبیت پیدا می کند و به نظر می رسد می تواند جایگزینی برای MySQL باشد. SQLite به تنظیمات یا پیکربندی سرور خاصی نیاز ندارد – فقط فایلی است که تمام داده های شما را در بر می گیرد.

ممکن است هنوز یک جایگزین دقیق برای MySQL نباشد، اما یک قدم به نصب ساده وردپرس نزدیک‌تر است. با SQLite، لازم نیست نگران راه اندازی پایگاه داده MySQL یا پیکربندی آن برای سایت خود باشید – تنها چیزی که نیاز دارید فایل SQLite برای ذخیره داده های خود است.

برخی از معایب استفاده از SQLite شامل این واقعیت است که به اندازه MySQL قابل اعتماد یا ایمن نیست و اندازه سایت شما می تواند مشکل ساز شود. اما برای بسیاری از افراد، SQLite یک راه حل عالی برای سایت های اصلی است – و اگر فقط نیاز به اجرای PHP دارید، ممکن است گزینه عالی باشد.


برای آزمایش ماژول جدید SQLite در افزونه Performance Lab، منتظر نسخه بعدی باشید. و توجه داشته باشید که این یک ادغام آزمایشی است، بنابراین ممکن است اشکالاتی وجود داشته باشد. اما این بخشی از لذت امتحان کردن ویژگی های جدید است.